Nowości

PCV profilowane

​PCV profilowane to trapezowe płyty, które są produkowane opatentowaną metodą dwuosiowego orientowania. W ten sposób uzyskują lepsze własności i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. To popularne tworzywo na zadaszenia wiat, tarasów, garaży, hal czy pergoli. Dowiedz się, jakie mają zastosowanie płyty trapezowe i faliste PCV.

Płyty trapezowe PCV

Płyty trapezowe PCV to materiał budowlany wykonany z tworzywa sztucznego, a dokładniej z polichlorku winylu (PCV), który jest stosowany głównie do pokrywania dachów, ścian i elewacji budynków. Ich dużą zaletą jest wytrzymałość, uniwersalność, niska waga i łatwość montażu.

Charakteryzują się one kształtem trapezu, co pozwala na łatwe łączenie i osadzanie kolejnych paneli. Płyta trapezowa PCV jest lekka, wytrzymała, a także odporna na działanie warunków atmosferycznych, korozję i szkodliwe działanie promieniowania UV.

Płyty PCV na dach są przede wszystkim łatwe w montażu i demontażu, co pozwala na szybkie i tanie wykonanie pokrycia dachowego. Poza tym ich zastosowanie zwiększa izolacyjność cieplną budynku i pozwala na zaoszczędzenie na kosztach energii potrzebnej do ogrzewania w zimie.

Płyty faliste PCV

Faliste płyty PCV to płyty produkowane unikatową metodą dwuosiowego orientowania. Wyróżnia je bardzo wysoka trwałość, odporność na gradobicie, działanie promieni UV i innych czynników pogodowych, a także wytrzymałość na zginanie.

Cechuje je także stabilność wymiarów i dobra transparencja. Są wytrzymałe i praktyczne. Płyty faliste PCV sprawdzą się m.in. na altany, pergole, podpory ogrodowe, zadaszenia balkonów, tarasów czy daszki przeciwdeszczowe.

Zastosowanie płyt PCV trapezowych

Ze względu na swoje właściwości płyty trapezowe PCV są stosowane przede wszystkim do budowy budynków przemysłowych, magazynów, hal produkcyjnych, ale także jako tymczasowe zadaszenia czy wykończenie altan, wiat i innych obiektów ogrodowych.

W zależności od przyszłego zastosowania można wybrać płyty o odpowiedniej grubości. Tuplex oferuje trzy klasy grubości:

  • HR – grubość płyt to 1,2mm. Na korozję i grad do 40 mm średnicy ma 10 lat gwarancji. Są to płyty o trwałym, stabilnym kolorze i dobrej przepuszczalności światła;
  • Solux – grubość płyt wynosi 1,0 mm. Na korozję i grad do 20 mm średnicy ma 7 lat gwarancji.
  • Ecolux – grubość płyt to 0,8 mm. 5-letnia gwarancja jest udzielana na korozję i gradziny do 10 mm średnicy.

Dwie pierwsze to płyty PCV na dach – można je wykorzystać między innymi na dachy łukowe oraz pokrycia dachowe, a także na kompletne elewacje.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz