Nowości

Oczyszczacze powietrza z aplikacją na smartfona

 

Nowoczesne oczyszczacze powietrza są w stanie nie tylko oczyścić powietrze z kurzu, ale także nawilżyć je i zjonizować. Głównym elementem urządzenia jest filtr. Jakość oczyszczania powietrza zależy od samego urządzenia. Jego materiału jego produkcji i konstrukcji. Zasada działania urządzeń jest prosta. Do nich wciągane jest powietrze, które przechodzi przez kilka stopni filtrów.

Działanie oczyszczaczy powietrza

Po przejściu przez oczyszczacz powietrze jest oczyszczane z zawieszonego pyłu. Kurz, który osiadł na powierzchni mebli, podłóg i ścian, należy usunąć odkurzaczem i wyczyścić na mokro. Wraz z kurzem urządzenia są w stanie oczyścić powietrze z tlenku węgla i pyłków. Dla alergików i asmatyków instalacja oczyszczaczy powietrza w mieszkaniach i domach może być dobrym sposobem zapobieganiem zaostrzeniom chorób. Dla nich wskazane są urządzenia z promieniowaniem UV lub ozonatorem. Większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w filtry nasączone fotokatalizatorami. Są to specjalne substancje, które niszczą szkodliwe bakterie.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Obecnie na rynku obecna jest duża liczba najróżniejszych typów i modeli oczyszczaczy powietrza, przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, sklepach i warsztatach produkcyjnych, placówkach dziecięcych i medycznych oraz placówkach gastronomicznych. Aby wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb, należy przede wszystkim zdecydować, z czego tak naprawdę chcesz oczyścić powietrze – z kurzu, wełny, dymu, lotnych zapachów i substancji toksycznych, czy też z bakterii i zarodników. Oczywiście bardzo kuszące jest wybrać oczyszczacz powietrza, który oczyszcza powietrze ze wszystkiego na raz, ale urządzenie z wieloetapowym czyszczeniem jest znacznie droższe i zajmuje więcej miejsca.

Przy całej różnorodności typów, marek i modeli oczyszczacze powietrza można podzielić na dwa typy, radykalnie różniące się zasadą działania - filtracyjne i elektrostatyczne, zwane również jonizatorami. Zasada działania filtrujących oczyszczaczy powietrza niewiele różni się od zasady działania konwencjonalnego odkurzacza. Powietrze z pomieszczenia jest zasysane przez wentylator wewnątrz urządzenia, przepuszczane przez filtr i oczyszczone jest wyrzucane z powrotem. Niektóre modele posiadają wbudowane nawilżacze, jonizatory powietrza i pozwalają na zainstalowanie różnych filtrów, dobierając je zgodnie z konkretnymi zadaniami. Istnieją modele z połączonymi filtrami wielostopniowymi. Wadą oczyszczaczy filtrujących powietrze jest hałas generowany przez pracujący wentylator. W modelach wysokiej jakości może być dość niski, ale niestety całkowicie nie można się go pozbyć.

Dlaczego potrzebuję oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacze powietrza to najlepszy sposób na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, które może być zanieczyszczone i pełne cząstek, takich jak pyłki i kurz. Pomagają również, usuwając sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni, ambrozja i nie tylko. Jeśli masz alergie, powinieneś wybrać oczyszczacz powietrza przeznaczony do łagodzenia alergii. Zazwyczaj mają wiele filtrów, w tym filtry HEPA, które usuwają alergeny w pomieszczeniach. Jeśli cierpisz na astmę lub jeśli twoje objawy są wywoływane przez zapach i zanieczyszczenia chemiczne, warto rozważyć oczyszczacz powietrza na astmę lub zapachowy i chemiczny oczyszczacz powietrza. Te oczyszczacze powietrza zawierają dodatkową filtrację zapachową i chemiczną, a także filtry HEPA do usuwania cząstek alergenów. Oczyszczacze powietrza z dymu są specjalnie zaprojektowane do usuwania dymu, sadzy z kominka i innych powiązanych oparów, które mogą pogorszyć istniejące stany dróg oddechowych lub powodować nieprzyjemne zapachy w twoim otoczeniu.

Wybrane oczyszczacze powietrza zostały zaprojektowane specjalnie do zwierząt domowych — usuwają sierść, zapachy i sierść zwierząt domowych. Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na chemikalia, możesz rozważyć oczyszczacz powietrza ze względu na wiele wrażliwości chemicznej (MCS). Modele te zawierają elementy filtracji chemicznej.

Xiaomi Air Purifier 3H

To oczyszczacz powietrza, który pochłania do 99,97% zanieczyszczeń, takich jak dym, kurz, sierść zwierząt, pleśń i pyłki. Nowa wersja oczyszczacza powietrza została wyposażona w wysokiej jakości filtr HEPA oraz wygodny, dotykowy ekran OLED o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia podgląd temperatury, wilgotności oraz stanu połączenia Wi-Fi. Urządzenie jest kompatybilne z Asystentem Google, Amazon Alexa i MI Home.

Jego zalety to:

• Trójstopniowy filtr HEPA
• Tryb automatyczny
• Ekran dotykowy OLED
• Kompatybilny z Asystentem Google, Amazon Alexa i Mi Home
• Wygodna obsługa

Xiaomi Mi Air Purifier 3H zapewni ci czyste i zdrowe powietrze. Urządzenie jest kompatybilne z Asystentem Google, Amazon Alexa i Mi Home, co gwarantuje jeszcze łatwiejszą i wygodniejszą obsługę. Trzystopniowy filtr True HEPA wyłapuje do 99,97% cząsteczek, które mogą być szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Dzięki urządzeniu powietrze jest wolne od dymu, kurzu, sierści zwierząt, pleśni i pyłków. Żywotność filtra to 6-12 miesięcy, po tym okresie zaleca się jego wymianę. Dzięki precyzyjnemu automatycznemu systemowi sterowania oczyszczacz powietrza Xioami MI 3h działa całkowicie niezależnie, ale można go łatwo dostosować do konkretnych potrzeb. Urządzenie jest w stanie przefiltrować 380 m³ powietrza na godzinę na powierzchni 126 m². W trybie nocnym urządzenie redukuje hałas do 33 dB, aby nie przeszkadzać domownikom.

Oczyszczacz powietrza wyposażony jest w dotykowy ekran OLED, na którym można sprawdzić temperaturę, wilgotność powietrza oraz stan połączenia WI-FI. Wbudowany laserowy czujnik cząstek dokładnie monitoruje stan powietrza.

W aplikacji i integracji z asystentem domowym widać, ile godzin korzystaliśmy z oczyszczacza i ile procent pozostało do wymiany filtra. 3H to wersja europejska i jest lepszym filtrem Hepa. Aplikacja jest prosta, ale skuteczna. Ma następujące opcje:

• Włącz/wyłącz oczyszczacz.
• Pokazuje wskazanie temperatury i wilgotności PM2,5 oraz stan filtra.
• Możesz zmienić tryby pracy.
• Sterowanie wyświetlaniem: przyciemnianie ekranu lub całkowite jego wyłączenie.

Philips AC2889/10

To nowoczesny oczyszczacz powietrza, którym można sterować przez aplikacje. Dzięki aplikacji Air Matters zawsze jesteś na bieżąco z jakością powietrza w domu i na zewnątrz. Możesz umieścić go w sypialni, ponieważ oczyszczacz powietrza działa wyjątkowo cicho w trybie nocnym. Dzięki filtrowi węglowemu możesz również zapobiegać nieprzyjemnym zapachom. Oprócz jakości powietrza w domu aplikacja pokazuje również jakość powietrza na zewnątrz. Aby oczyścić powietrze na przestrzeni 67m², oczyszczacz powietrza wykorzystuje filtr wstępny, filtr węglowy i filtr HEPA. Zaletą tego jest to, że nie tylko usuwa z powietrza kurz i bakterie, ale także dym papierosowy. Na wyświetlaczu można łatwo odczytać, czy powietrze w pomieszczeniu jest zanieczyszczone. W trybie automatycznym oczyszczacz powietrza przełącza się na wyższe ustawienie, gdy zarejestruje więcej zanieczyszczeń w powietrzu.

Samsung AX60R5080WD

Ten oczyszczacz powietrza to doskonały wybór, jeśli chodzi o:
• Osoby mieszkające w zanieczyszczonych miastach o wysokim poziomie cząstek PM10 i PM2,5
• Tych, którzy mieszkają w obszarach, w których kurz jest problemem
• Użytkowników, którzy chcą chronić się przed szkodliwymi gazami, wirusami przenoszonymi drogą powietrzną, bakteriami i zapachami

Istnieje wiele pozytywów dotyczących Samsunga AX60R5080WD. Łatwa konfiguracja, użytkowanie i konserwacja. Poręczna aplikacja mobilna, której można używać do zdalnego sterowania. Doskonały system wielokrotnego filtrowania. Możesz zablokować jego ustawienia, aby dzieci i zwierzęta nie mogły zmienić sposobu, w jaki działa

Samsung AX60R5080WD to doskonały oczyszczacz powietrza, który sprawdza się w dużych pomieszczeniach mieszkalnych. Możesz liczyć na to, że odfiltruje cząsteczki zanieczyszczeń, najdrobniejsze pyły, szkodliwe gazy i powstrzyma bakterie. Jego aplikacja mobilna jest łatwa w użyciu, a dzięki niej możesz zdalnie sterować oczyszczaczem powietrza z dowolnego miejsca w Internecie. Chociaż ten oczyszczacz powietrza może być głośny, gdy jakość powietrza jest niska, jest również doskonałym wyborem dla osób z lekkim snem, ze względu na wyjątkowo cichy tryb uśpienia.

Zobacz