Nowości

Akcesoria do telefonu, których nie może zabraknąć w twoim domu

Wraz z pojawieniem się telefonów komórkowych powstał rynek wielu innych urządzeń, bez których trudno dziś nam funkcjonować. Niektóre z nich mają za zadanie poprawić komfort korzystania ze smartfona, inne zapewnić stały kontakt ze światem w chwili, kiedy rozładuje się jego bateria. Wiele z nich stanowi już standardowe wyposażenie każdego użytkownika telefonu komórkowego.

Jakie akcesoria znajdziemy dziś w każdym domu obok komórki? Okazuje się, że nie chodzi tu wyłącznie o ładowarkę do telefonu albo słuchawki, dzięki którym możemy prowadzić rozmowy telefoniczne podczas wykonywania wielu czynności lub słuchać muzyki albo audiobooków. Takich akcesoriów jest znacznie więcej, a codzienne życie bez obecności niektórych z nich dziś trudno już sobie wyobrazić.

Power bank

Co zrobić, kiedy musisz wyjść z domu, a telefon jest znowu rozładowany? Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja mogłaby być problematyczna. Dziś oczywiste jest, że należy zabrać ze sobą power bank. Niewielkie, przenośne urządzenie wyposażone w akumulator, które pozwala naładować smartfona bez podłączania go do sieci. Dzięki wbudowanym diodom możemy stale kontrolować stan naładowania akumulatora i zadbać o to, by urządzenie nie zawiodło nas, kiedy będziemy poza domem. Niektóre power banki, jak na przykład dostępny w AkcesoriaMarket.pl model Mercedes Power Bank 5 000 mAh są nie tylko użyteczne, ale także bardzo efektowne pod względem designu.

Ładowarka samochodowa

Telefony komórkowe stały się nieodłącznym towarzyszem w naszym codziennym życiu. Większość z nas zabiera je ze sobą przy każdym wyjściu z domu. Nic zatem dziwnego, że oczekujemy możliwości naładowania urządzenia nie tylko wtedy, kiedy przebywamy w domu. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników wprowadzono na rynek ładowarki samochodowe z portami USB. Wiele z nich pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Inteligentne modele ładowarek dopasowują napięcie do podłączonego urządzenia oraz poziomu jego naładowania.

Uchwyt do samochodu

Skoro mowa o smartfonie w samochodzie to nie sposób nie wspomnieć o uchwycie na deskę rozdzielczą, który daje możliwość wygodnego umieszczenia urządzenia w zasięgu wzroku kierowcy. Auto-indukcyjny model uchwytu USAMS US-CD101 pozwala na bezprzewodowe ładowanie urządzenia, co znacznie poprawia komfort jego użytkowania w czasie jazdy. Zaletą jest też stabilne mocowanie, które gwarantuje, że smartfon pozostanie na miejscu nawet przy gwałtownym hamowaniu. Uchwyt do samochodu to dziś jedno z najważniejszych akcesoriów, na jakich zakup decydują się użytkownicy telefonów, którzy często podróżują samochodem.

Głośnik bezprzewodowy

Mnogość funkcji, które łączą w sobie współczesne telefony komórkowe, sprawia, że rosną też oczekiwania względem produkowanych do nich akcesoriów. Smartfon, który służy nie tylko do prowadzenia rozmów, odbierania poczty elektronicznej i przeglądania stron internetowych ma przed sobą znacznie trudniejsze zadanie niż stacjonarny telefon starego typu. W połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami, takimi jak gwarantujące wysoką jakość dźwięku głośniki bezprzewodowe pozwala na wykorzystanie go w wielu różnych sytuacjach. Doskonale sprawdzi się, kiedy na łonie natury chcemy posłuchać z przyjaciółmi muzyki albo do prowadzenia rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym. Pozwala na słuchanie audiobooków w doskonałej jakości dźwięku. Głośnik bezprzewodowy dobrze spełnia swoją funkcję zarówno w domu, jak i w czasie podróży, wykonywania codziennych domowych obowiązków oraz podczas jazdy samochodem lub rowerem.

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, przyzwyczajenie do telefonów komórkowych oraz powiązanych z nimi akcesoriów jest tak duże, że współcześnie funkcjonowanie bez nich byłoby już bardzo trudne. Wiele udogodnień, które te wnoszą ze sobą w nasze życie to znak czasów i dowód nieustannego postępu technologicznego.

Zobacz