Nowości

5 powodów, dla których nie będziesz chciał zmienić Samsunga S10E

 

 

Jeżeli przymierzasz się do zakupu telefonu, to sięgnij głębiej do kieszeni i kup coś z wyższej półki. Naszym typem jest Samsung S10E – smartfon, którego naprawdę nie będziesz chciał wymienić przez kolejnych parę lat. I mamy na poparcie tej tezy 5 mocnych argumentów.

Wystarczająca moc obliczeniowa

Nie ma znaczenia, czy zamierzasz używać smartfona do pracy, czy tylko do zabawy. S10E ma 6 GB RAM-u i naprawdę mocny procesor (poczytaj o nim na stronie https://bestcena.pl/smartfony-i-telefony/samsung-galaxy-s10e-g970f-128gb-dual-sim-czarny). Może dziś to parametry nawet nieco na wyrost dla większości użytkowników, ale przez parę lat będą stosunkowo rosły wymagania programów. Warto kupić sprzęt, który po roku czy dwóch nie dostanie zadyszki.

Naprawdę fajny aparat

Maksymalna rozdzielczość 16Mpix na pierwszy rzut oka dziś nie robi wielkiego wrażenia. Pamiętaj jednak, że rozdzielczość to nie wszystko. W rzeczywistości w nowoczesnych smartfonach za jakość zdjęcia odpowiada algorytm, a ten w Samsungu naprawdę robi robotę. Wydobywanie postaci z tła pozwala lepiej ostrzyć, a świetnej klasy matryca umożliwia zrobienie zdjęcia w wyższej jakości. Do tego dochodzi szerszy kąt widzenia aparatu przedniego. Samsung nie idzie tu na rekord, ale 123° to wystarczająco dużo, żeby na selfie poza twarzą złapać jeszcze sporo tła.

Trwała obudowa

Projektanci Samsunga wykonali przy S10E naprawdę niezłą pracę. Z jednej strony jest to smartfon, który może się podobać. Na tle nijakich i podobnych do siebie modeli, akurat ten ma parę charakterystycznych detali. Jednocześnie jednak jego obudowa jest dość trwała, żeby faktycznie posłużyła przez te kilka lat. Zgoda – to nie jest pancerny smartfon, ale daje sobie radę nawet w dość trudnych warunkach dzięki dużej szczelności i sztywnej bryle. Warto na to zwracać uwagę, bo jeśli szukasz smartfonu na lata, to nie możesz kupić takiego, który po dwóch latach się połamie sam z siebie.

Duża bateria z zapasem

Zapas przydaje się nie tylko w mocy obliczeniowej, ale i w akumulatorze. Samsung ma baterie, które naprawdę długo trzymają. Dodatkowym atutem jest fakt, że z tak dużej pojemności po paru latach nadal zostanie sporo. To dobry znak, bo nie trzeba będzie płacić za wymianę akumulatora. Owszem, jego pojemność na pewno z czasem spadnie – przy dzisiejszej technologii to nie do uniknięcia. Ale spadać będzie powoli i z dużej wartości wyjściowej. Zmiany więc pewnie zauważysz, ale na pewno nie na tyle duże, żeby chciało ci się wymieniać akumulator.

Funkcje dla ciebie

S10E to poligon funkcji do testowania. Możesz użyć go zamiast touchpada w komputerze, poradzi sobie jako prowizoryczne centrum muzyczne, jest też opcja szybkiego ładowania. Bogatszy zestaw czujników sprawia, że telefon możesz wykorzystywać częściej nawet w nietypowych zastosowaniach. Po prostu nie jest to kolejny nudny smartfon, tylko sprzęt, który możesz dopasować do swojego stylu życia. A jeśli przez najbliższe kilka lat ten styl się zmieni, to możesz być spokojny – telefon nadąży za zmianami.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz