Nowości

ISTQB®, czyli jak wznieść testowanie oprogramowania na najwyższy poziom

Jesteś testerem lub kierujesz zespołem testerów? Chcesz się stale rozwijać? Możesz to zrobić za sprawą szkoleń ISTQB. Przekazują one użyteczną wiedzę, techniki i narzędzia pomagające wznieść testowanie oprogramowania na wyższy poziom.  

ISTQB® Certified Tester – co to takiego?

ISTQB® Certified Tester to certyfikowane szkolenia skierowane do testerów (również zwinnych), kierowników testów oraz analityków testów na różnym poziomie zaawansowania. Ich fundamentem jest nowoczesne podejście do inżynierii oprogramowania.

Kursy odbywają się w języku polskim, w formie stacjonarnej i online (na żywo, w czasie rzeczywistym). Obejmują zarówno wykłady, jak i praktyczne zajęcia. Dzięki temu pozwalają skutecznieprzyswoić użyteczną wiedzę oraz pogłębić umiejętności testerskie. Każdy z uczestników może przystąpić do egzaminów, a po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzyma certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę i umiejętności.

Zainteresowani udziałem w ISTQB mogą skorzystać z 4 wariantów szkoleń odpowiadających różnym stopniom zaawansowania oraz odmiennym rolom w zespole projektowym:

  • ISTQB® Certified Tester – skierowane do osób pragnących zostać certyfikowanymi testerami i nauczyć się tego fachu od podstaw;

  • ISTQB Agile Tester – przygotowujące do pracy testera w projektach zwinnych;

  • ISTQB® Certified Tester – Test Manager – poziom zaawansowany – dające kwalifikacje do pełnienia roli kierownika testów;

  • ISTQB® Certified Tester Technical Test Analyst – poziom zaawansowany – skierowane do osób chcących zostać certyfikowanymi technicznymi analitykami testów.

Co dają szkolenia ISTQB® Certified Tester?

Szkolenia ISTQB® Certified Tester pomagają uporządkować proces testowy. Zwiększają produktywność wytwarzanego oprogramowania. Przybliżają zaawansowane techniki i narzędzia pozwalające na lepszy wgląd w przebieg realizacji testów oraz weryfikację jakości produktu na każdym etapie prac. Uczą, jak poprawić komunikację w zespole. Pozwalają też lepiej zrozumieć istotę prac związanych z wytwarzaniem i testowaniem poszczególnych produktów.

Uczestnicy szkolenia na poziomie podstawowym poznają podstawy, techniki i narzędzia związane z testowaniem oprogramowania oraz umiejscawianiem testów w cyklu życia produktu.

Kursy dla test managerów wyposażą ich w umiejętności definiowania strategii, planowania oraz monitorowania przebiegu testów, zarządzania ryzykiem czy sprawdzone metod nadzorowania procesu i zespołu.

Przyszli analitycy poznają skuteczne metody projektowania testów strukturalnych oraz doboru technik dopasowanych do charakteru poszczególnych produktów.

Szkolenia ISTQB® Agile Tester przygotowują uczestników do pracy w projektach zwinnych.

Testowanie oprogramowania na najwyższym poziomie

Szkolenia ISTQB® Certified Tester to doskonała propozycja zarówno dla firm z branży IT, jak i osób indywidualnych, które chciałyby zostać testerami lub podszlifować swoje umiejętności testerskie. Atrakcyjną opcję zrealizowania poszczególnych szkoleń stanowi wykupienie subskrypcji Inprogress Plus. Po jej wykupieniu zmniejszy się ich łączny koszt. Jako subskrybent zyskasz również dostęp do wachlarza innych szkoleń oraz wsparcie ekspertów.

ISTQB® jest zastrzeżonym znakiem towarowym International Software Testing Qualifications Board.

Artykuł partnera

Zobacz