Nowości

Technika diamentowa – jakie zalety ma ta metoda?

W branży budowlanej korzysta się z różnych technik wiercenia otworów w betonie. Jednak to właśnie wiercenie techniką diamentową zyskało największą popularność. Dlaczego ta metoda jest doceniana przez specjalistów na co dzień pracujących z betonem?

Diamentowe wiercenie otworów, czyli gładkie i czyste otwory

Diamentowe wiercenie otworów pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Powodem jest choćby precyzja wykonywanych prac. Wykorzystanie diamentowych wierteł pozwala uniknąć niedoskonałości, jakie pojawiają się przy zastosowaniu metod konwencjonalnych. Ponieważ technika diamentowa zapewnia gładkie i czyste otwory, to są one od razu przygotowane do dalszych prac – nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych czynności.

To właśnie brak dodatkowej pracy po wywierceniu otworów (i tym samym ograniczenie kosztów) sprawia, że technika diamentowa jest powszechnie wykorzystywana w budownictwie. Korzystają z niej zarówno inwestorzy prywatni, jak i deweloperzy.

Technika diamentowa – wiercenie pod różnymi kątami

Jest też inna przyczyna, dla której technika diamentowa zyskała popularność. Diamentowe wiercenie otworówjest wszechstronne – ta metoda pozwala na:

  • Wiercenie pod różnymi kątami
  • Wiercenie zarówno w poziomie, jak i pionie
  • Wiercenie otworów w betonie zbrojonym o różnych głębokościach
  • Uzyskanie otworów o różnych średnicach – od 10 do 800 mm

Jest to możliwe, ponieważ firmy oferujące usługę wiercenia techniką diamentową korzystają z nowoczesnego sprzętu.

Wiercenie techniką diamentową – porządek w miejscu pracy

Aby praca na placu budowy odbywała się sprawnie, każdy z pracowników musi dbać o porządek. Wiercenie techniką diamentową – w przeciwieństwie do konwencjonalnych metod – ma tę zaletę, że eliminuje zapylenie w miejscu wykonywania otworów. To z kolei ogranicza do minimum prace porządkowe po zakończeniu wiercenia.

Brak zapylenia nie pozostaje też bez wpływu na zdrowie pracowników. Do tego technika diamentowa pozwala ograniczyć hałas. W branży budowlanej hałas jest zjawiskiem powszechnym i dlatego tam, gdzie to możliwe, powinien on być zminimalizowany.

Artykuł partnera

Zobacz