Nowości

Najczęstsze usterki w Apple Watch

Marka Apple stanowi synonim wysokiej funkcjonalności połączonej z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, co każdego roku zwiększa ilość posiadanych klientów. Użytkownicy coraz chętniej korzystają ze sprzętów tej firmy, które niejednokrotnie przodują w rankingach. Choć posiadają zdecydowanie wyższe ceny, to wiele osób jest skłonnych wydać te pieniądze na te urządzenia. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Apple Watch. Te zegarki zyskały miano wszechstronnych ze względu na możliwość śledzenia parametrów życiowych użytkowników i jednoczesne koordynowanie pracy smartfonu. W rezultacie te sprzętu posiadają rzeszę fanów i pochlebnych opinii, które wręcz mogą miażdżyć konkurencję. Jednak obok wysokiej funkcjonalności należy bacznie przyjrzeć się problemom, z którymi mogą zmagać się użytkownicy tych urządzeń. Najczęstsze usterki w Apple Watch rzucają cień na jakość tych sprzętów, ponieważ znacząco obniżają komfort użytkowania lub uniemożliwiają dalsze korzystanie ze sprzętu. Awaria podzespołów i oprogramowania to nie jedyne usterki. 

Apple Watch: funkcje i możliwości

Z pewnością, w najbliższym czasie żadna marka nie prześcignie firmy Apple pod względem popularności. Na całym świecie wyrobiła sobie renomę, którą ciężko zakwestionować. Użytkownicy, którzy choć raz posiadali urządzenie z nadgryzionym jabłuszkiem, często decydują się na wybór sprzętów z tym samym charakterystycznym znakiem. Jest to efekt posiadania wodzących specjalistów, którzy nieustannie podwyższają konkurencyjność. W szczególności dotyczy to zegarków, które posiadają unikalne i niespotykane dotychczas funkcje. Apple watch jest niejednokrotnie bohaterem, ponieważ jego bogate funkcje umożliwiły uratowanie ludzkiego życia. 

Do podstawowych funkcji Apple Watch można zaliczyć mierzenie pulsu, a także możliwość wykonania EKG za pomocą elektrokardiografu, wykonanie badania saturacji krwi za pomocą pulsoksymetru. Za jego pomocą z powodzeniem można rejestrować aktywność ruchową danego użytkownika. Urządzenia dodatkowo liczy spalone kalorie, a także wskazuje przebyty dystans. Oczywiście, pozwala także na rejestracje danych treningów. Apple watch pozwala na użytkowanie aplikacji służących do komunikacji, a także pozwalających na obsługę posiadanych multimediów. Apple watch pozwala na obiór i wysyłanie powiadomień z telefonu. Apple watch umożliwia także odpowiadanie na wiadomość. Z pomocą zegarka Apple można zarządzać telefonem. Co więcej, po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji Apple Watch może z powodzeniem być wykorzystywany jako zamiennik karty płatniczej. 

Możliwości, które posiadają te urządzenia do niedawna były wręcz niewyobrażalne. Szczytem możliwości były dodatkowe funkcje w zegarkach elektronicznych, które zastępowały stoper lub minutnik, czy też alarm. Obecnie producenci zaciekle rywalizują ze sobą o klienta, co sprawia, że użytkownik posiada coraz szerszy wybór urządzeń. Choć możliwości wyboru jest całe mnóstwo, to należy pamiętać, że nie istnieje urządzenie idealne, które potrafi zadowolić każdego, a do tego pracować w sposób nieprzerwany, bez jakiegokolwiek ryzyka wystąpienia usterki. 

apple watch

Użytkownicy Apple Watch najczęściej skarżą się na te usterki

Wybierając Apple Watch należy pamiętać, że nie jest to urządzenie bezawaryjne. Występuje szereg usterek, które wprawiają w niezadowolenie użytkowników. Najczęstsze usterki w Apple Watch cechują się zasadą masowego występowania, co dostrzegalne jest w niepochlebnych opiniach zamieszczanych w Internecie. Potwierdzają to także serwisanci zajmujący się naprawą tych sprzętów.

W rezultacie najczęstsze usterki w Apple Watch to m.in.:

  • Awaria baterii, która sprawia, że urządzenie nie może być właściwie eksploatowane, bywa określane jako spuchnięta bateria. Często stanowi to skutek użytkowania sprzętu w skrajnych temperaturach, co sprawia, że bateria posiada o wiele krótszy okres żywotności. Wówczas konieczna jest wymiana akumulatora w urządzeniu. 
  • Zaburzenie pracy ekranu - posiada wiele postaci, pod którymi może występować, co wiąże się z przyczyną problemu. Może dojść do tego na skutek nieprawidłowości pracy systemu jak i uszkodzeniem mechanicznym urządzenia. Zegarki Apple często posiadają pękniętą szybkę, jednak wiele serwisów oferuje jej wymianę bez zbędnej zwłoki. 
  • Wydłużenie czasu ładowania - przyczyny mogą zaczynać się już od stacji ładującej, dlatego tuż po rozpoznaniu tego problemu warto udać się do serwisu, który określi dokładne źródło usterki. Wymiana złącza ładowania jest ewentualnym rozwiązaniem, które przywróci prawidłową pracę urządzenia. 
  • Nie włącza się - usterka, które może posiadać bardzo wiele przyczyn. W rezultacie może być to powiązane z powyższymi usterkami. Do postawienia konkretnej diagnozy może być konieczna wizyta w serwisie. 

W przypadku posiadania problemów z zegarkiem Apple warto skorzystać z pomocy specjalistów. Bogate doświadczenie i ogromną wiedzę posiada serwis iBroken. Posiada on możliwość naprawy wysyłkowej, dlatego jego usługi dedykowane są dla wszystkich. 

Zobacz