Nowości

Nowoczesne systemy magazynowe

Rozwój technologii nieustannie ułatwia nam życie, nie inaczej wygląda sprawa z zarządzaniem magazynem. Bez względu co produkujemy czy też przechowujemy, potrzebujemy magazynu i skutecznego systemu do zarządzania nim. Na to, jaki magazyn będzie najlepszy wpływ, mają takie elementy jak rodzaj i wielkość produkcji. To typ produkcji determinuje, w jaki sposób przechowywane i składowane będę poszczególne produkty. Magazyn jest zapleczem każdej produkcji, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie jak najsprawniejszego działania magazynu. Dobrze zorganizowany magazyn gwarantuje, że odpowiednie produkty znajdą się w odpowiednim miejscu we właściwych ilościach i w odpowiednim czasie. Oczywiście takie zarządzanie magazynem będzie dużo łatwiejsze jeżeli na stanie będziemy posiadali właściwe oprogramowanie do zarządzania magazynem.

Dobór systemu do magazynu

Wybór odpowiedniego systemu do magazynu jest kluczowy. Na jego wybór wpływają takie czynniki jak rodzaje przechowywanych surowców czy też, chociażby sposób ich pakowania. Innych warunków wymagają produkty spożywcze a innych chemiczne. To wszystko należy zaplanować na etapie projektowania systemu magazynowego. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie https://wozkicrown.pl/systemy-magazynowe/.

Identyfikacja produktu i miejsca składowania

Bez względu na rodzaje magazynowanych produktów zawsze jest konieczność odpowiedniego identyfikowania miejsca gdzie, jest on przechowywany. Dlaczego jest to tak ważne? Na przykład w przypadku przemysłu spożywczego przy dobrej identyfikacji możemy bez problemu wydawać z magazynu produkty najstarsze. Oprócz zasady FIFO dobra identyfikacja miejsca ułatwia szybkie odnalezienie produktu. Na stronie https://wozkicrown.pl/ znajdziecie więcej przydatnych informacji.

Szybka i bezbłędna identyfikacja produktu bardzo ułatwia kontrolowanie stanów magazynowych czy też terminów ważności poszczególnych produktów. Zadanie to ułatwiają kody kreskowe, którymi możemy oznaczać zarówno pojedyncze produkty jak i również całe palety EURO. System ten jak każdy inny ma swoje wady i zalety. Największą zaletę jest bardzo niska cena etykiety oraz bardzo szerokie ich zastosowanie. Największą wadą w przypadku magazynu jest konieczność bliskiego kontaktu skanera z etykietą, a do tego układ urządzenia musi mieć odpowiedni kąt. Rozwiązaniem tego problemu jest system oparty o fale radiowe, jednak w jego przypadku największą wadą są wysokie ceny etykiet.

Jak widać na tych przykładach, zbudowanie odpowiedniego systemu do zarządzania magazynem jest bardzo ważne.

Artykuł sponsorowany

Zobacz