Nowości

Ranking robotów sprzątających dla właścicieli zwierząt - jakie odkurzacze będą najlepsze?

​Każdy, kto ma w domu czworonożnego przyjaciela, wie doskonale, że bez odkurzacza ani rusz. Sierść, kłaczki, kurz, roztocza i pyłki siłą rzeczy zostają na podłodze, wnikają często we włókna dywanów czy wykładzin. Nie jest to zbyt estetyczny widok i dlatego warto postawić na dobry odkurzacz o dużej mocy ssania. Idealnie na taki, który jeszcze za nas posprząta! A takie właśnie są roboty sprzątające. Sprawdziliśmy, które modele najlepiej poradzą sobie z sierścią.

Najnowszy ranking i najlepsze odkurzacze automatyczne dla właścicieli czworonogów

Rozpoczynając, zestawienie robotów sprzątających dla właścicieli zwierząt otwiera robot sprzątający ze stajni iRobot. To Roomba s9+. Jak już powiedzieliśmy, dobry odkurzacz dla właścicieli zwierząt musi mieć dużą moc ssania. Model s9+ ma ją aż czterokrotnie większą w porównaniu do innych modeli Roomba, które na tym polu mają naprawdę świetne osiągi.

Fantastycznie radzi sobie z czyszczeniem dywanów czy wykładzin. W momencie, gdy czujnik na odkurzaczu wykryje, że porusza się po takiej właśnie powierzchni, włącza automatycznie funkcję Power Boost i zwielokrotnia moc ssania. Sierść, kurz, brud, pyłki bez wyjątku są wciągane do pojemnika na śmieci. Nawet te, które mocno wniknęły we włosie dywanu. Model ten ma także gumowe szczotki, które są idealne do zbierania sierści oraz włosów, a dzięki temu że zostały o ok. 30% powiększone w odniesieniu do standardowych modeli Roomba, swoje zadanie spełniają perfekcyjnie.

Najlepsze modele odkurzaczy, których zakup warto przemyśleć

Marka iRobot przewija się we wspomnianym zestawieniu dwukrotnie. Zajmuje czołowe miejsce, dzięki modelowi Roomba s9+, a także plasuje się tuż za podium z modelem Roomba i6. Jest on opcją nieco tańszą od faworyta rankingu, który również doskonale radzi sobie z sierścią i jest świetnym wyborem dla właścicieli zwierzaków. 

Jeśli chodzi o moc ssącą, to jest ona dziesięciokrotnie większa niż w modelach z serii 600. Producent wyposażył go w trójstopniowy precyzyjny system sprzątania. Roomba i6 ma dwie gumowe szczotki, które są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o czyszczenie powierzchni z sierści oraz z włosów. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się filtr, który pochłania aż 99% alergenów i zostawia w domu przyjemne i czyste powietrze bez kurzu, pyłów i roztoczy.

Jesteśmy przekonani, że oba wspomniane modele z pewnością nie zawiodą właścicieli czworonogów!

Artykuł partnera

Zobacz