Nowości

Coraz więcej osób wybiera drobne urządzenia AGD z wyższej półki

Trendy zakupowe zmieniają się. Na przestrzeni lat można było obserwować powolny odwrót od urządzeń o jak najniższej cenie w kierunku sprzętów z wyższej półki, które mają znacznie więcej do zaoferowania.

Wydajemy więcej, ale też oczekujemy więcej

Kupowanie urządzeń komputerowych, AGD i RTV z wyższej półki nie jest wyrazem snobizmu i zachowaniem typowym wyłącznie dla osób majętnych. Urządzenia o wyższej cenie są wybierane przez świadomych konsumentów, którzy mają swoje, coraz wyższe, oczekiwania.

Dziś, gdy kupujemy żelazko, nie wystarczy, by miało podstawową funkcjonalność. Zamiast wydać na nie 60 złotych, byle tylko otrzymać w miarę sprawny sprzęt w tak niskiej cenie, wiele osób woli wydać więcej, ale móc wybierać spośród znacznie bardziej funkcjonalnych urządzeń. Żelazka są, z resztą, doskonałym przykładem na to, jak mocno różnią się produkty najtańsze od tych z wyższej półki. Za niewielkie pieniądze kupimy, co najwyżej, żelazko turystyczne lub najtańszy model pełnowymiarowy. By kupić żelazko parowe z dodatkowymi funkcjami, trzeba zapłacić, co najmniej, drugie tyle. Gdy sięgniemy do kieszeni jeszcze głębiej, możemy wybierać spośród żelazek bezprzewodowych lub żelazek przewodowych najwyższej klasy. Można zastanawiać się, czy warto kupić żelazko parowe bezprzewodowe, skoro od lat użytkowane były głównie modele z przewodem, ale wiele osób, które miało możliwość skorzystać z urządzenia bezprzewodowego za nic w świecie nie wróciłoby do użytkowania modelu przewodowego. Więcej na temat żelazek parowych bezprzewodowych można doczytać w tematycznym poradniku: https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-zelazko-bezprzewodowe-parowe-czy-warto/436/

Sięgamy po zupełnie nowe urządzenia

Mówi się, że potrzeba bywa matką wynalazku, ale często bywa tak, że to nowe urządzenia zaskakują użytkowników swą funkcjonalnością i od razu budzą w nich potrzebę ich posiadania. Tak było z komputerami osobistymi, smartfonami, nawigacją samochodową, zmywarkami i z wieloma innymi sprzętami, gdy dopiero pojawiły się na rynku.

Dziś, oczywiście, zmywarka lub mikrofalówka na nikim nie robią wrażenia czegoś nadzwyczajnego, bo jest to niemal standardowe wyposażenie większości kuchni, ale już lodówka z drzwiami, w które można zapukać, by obejrzeć zawartość chłodziarki bez konieczności jej otwierania jest czymś nowym i intrygującym.

Coraz chętniej sięgamy po nowoczesne sprzęty codziennego użytku i to nie tylko te, które służą do rozrywki, jak telewizory, konsole czy komputery, ale też te, które służą do czynności mniej lubianych, jak sprzątanie. Wiele osób przekonało się już, jak szybkie i wygodne może być czyszczenie różnorodnych powierzchni przy pomocy myjki ciśnieniowej. Dawniej w sprzęt tego typu inwestowały firmy i nieliczni użytkownicy indywidualni. Dziś po myjki ciśnieniowe sięga coraz więcej osób, które chcą w komfortowy sposób umyć tynk na elewacji czy kostkę brukową. https://www.morele.net/agd/sprzatanie-prasowanie-i-szycie/myjki-cisnieniowe-170/ Myjki tego typu są również coraz tańsze, co również nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o zainteresowanie wśród nabywców.

Kolejnym urządzeniem, które jeszcze do niedawna można było spotkać tylko w nielicznych domach, jest odkurzacz automatyczny. Każdy, kto nie przepada za sprzątaniem, doceni jego automatyczne działanie i fakt, że można odpoczywać w czasie, gdy urządzenie odkurza podłogi.

Zobacz