Nowości

Windows server 2022 - wydajny system serwerów w Twojej firmie

​Windows Server 2022 to nowa wersja systemu stworzonego do zarządzania siecią informatyczną. Czym wyróżnia się to oprogramowanie? Jakie nowe funkcjonalności zyskasz stosując go w swojej firmie?

Microsoft Windows Server

Windows Server to system stworzony do zarządzania lokalnymi sieciami, które udostępniają takie usługi jak zarządzanie użytkownikami, udostępnianie im plików, drukarek i innych urządzeń, a także do bezpiecznego połączenia z siecią i ochrony danych umieszczonych na dyskach komputerów. Chociaż system przeznaczony jest zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego, to jednak komercyjne sieci są w stanie wykorzystać jego pełny potencjał. Dzięki niemu, zarządzanie dostępem do plików, sprzętu i pozostałych zasobów sieci jest dużo łatwiejsze.

Microsoft Azure

Nim powiemy nieco więcej o Windows Server 2022 warto wspomnieć, czym jest Azure. To rozwiązanie od kilku lat coraz silniej promowane przez Microsoft. Są to usługi dostępne w chmurze, które ułatwiają organizację pracy zdalnej w dużej sieci serwerów. Azure oferuje swobodne tworzenie i wdrażanie aplikacji, jak i późniejsze zarządzanie nimi przy pomocy ulubionych narzędzi. To chmura, którą można z powodzeniem wykorzystywać w sieciach informatycznych globalnych korporacji, ale też administracji publicznej. Jej związek z Windows Server jest silniejszy niż można przypuszczać.

Cechy Windows Server

Microsoft Windows Server to system operacyjny, dzięki któremu wydajność połączeń IT w Twojej firmie, a także ich bezpieczeństwo są na bardzo wysokim poziomie. Podnosi on łatwość zarządzania serwerami, umożliwia hostowanie strony internetowej i ochronę przechowywanych danych. To niezawodne i stabilne oprogramowanie, które ma wiele zalet.

Windows Server oferuje:

  • wielowarstwowe zabezpieczenia i dodatkowe aktualizacje zabezpieczeń, które podniosą poziom bezpieczeństwa sieci informatycznej w Twojej firmie;
  • funkcje hybrydowe Azure – zwiększają efektywność działań IT;
  • elastyczną platformę aplikacji, która umożliwia tworzenie i wdrażanie nowych programów.
  • przyspieszoną modernizację aplikacji .NET dzięki nowemu narzędziu do obsługi kontenerów w Windows Admin Center

Windows Server 2022

W nowej wersji tego systemu znacznie zostały poprawione funkcje zabezpieczeń. Klienci mogą korzystać z wielowarstwowych narzędzi i bezpiecznej łączności z serwerem Secured-core. Dzięki temu partnerzy sprzętowi Microsoft mogą dostarczać sprzęt, oprogramowanie i sterowniki, które poprawiają ochronę krytycznych systemów. To doskonała prewencja i sposób na bezpieczne dane i stabilność połączeń podczas komunikacji. Nowa wersja systemu Microsoft Windows Server posiada znacznie bezpieczniejszy protokół przesyłania hipertekstu i szyfrowanie AES-256 w protokole SMB do wymiany danych.

Nie tylko zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia

Do nowych funkcji systemu Windows Server należą także możliwości hybrydowe z platformą Azure. Takie ulepszenia jak obsługa 48TB pamięci i 2048 rdzeni logicznych, które działają na 64 fizycznych gniazdach, dają duże możliwości tworzenia i wdrażania różnych aplikacji — nawet najbardziej wymagających. Dzięki uproszczonej implementacji reguł sieciowych możesz także przyspieszać znacząco ich modernizację. Ponadto nowa wersji Windows Server umożliwia Ci korzystanie z wielu narzędzi do zarządzania serwerem hybrydowym w Windows Admin Center.

Klucze systemowe

Jak każde oprogramowanie Microsoft, Windows Server 2022 możesz pobrać z ich oficjalnej strony, aktualizując obecny system Server lub zapisując na urządzeniu pamięci podręcznej jako obraz płyty. Do wykorzystania jego całego potencjału niezbędny jest jednak klucz systemowy, który możesz kupić na przykład na kluczesoft.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz