Nowości

Jak działa i kiedy sprawdza się odkurzacz samojezdny z mopem?

​Czysty dom to jeden z elementów wpływających na świąteczną atmosferę. Niestety, wiele osób nie jest w stanie utrzymać porządku. Brak czasu i nawarstwiające się obowiązki skutecznie odwracają uwagę od porządków. Czy roboty odkurzająco mopujące mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnego sprzątania?

Jakie technologie wykorzystują odkurzacze samojezdne z mopem?

Odkurzacz samojezdny z mopem to urządzenie służące do sprzątania różnych powierzchni płaskich, m.in. paneli, parkietów, płytek ceramicznych. Składa się z jednostki głównej oraz stacji dokującej pełniącej funkcję ładowarki. Produkt działa bezprzewodowo i samodzielnie się porusza. Do jego charakterystycznych cech zalicza się kompaktowy rozmiar ułatwiający dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 

Modele dostępne na rynku są wyposażone w czujniki ruchu pozwalające na dokładne sprzątanie powierzchni. Ciekawe rozwiązania posiada w swojej ofercie marka irobot.pl. Sprzęty tej firmy wykorzystują technologie używane przez NASA. Na uwagę zasługują m.in. modele z serii Combo j7 z systemem nawigacji PrecisionVision. Dzięki niej odkurzacz automatyczny z mopem identyfikuje przeszło 80 różnych obiektów, m.in. kable, buty. Jednocześnie skutecznie omijają narożniki i krawędzie.

Jak odkurzacze samojezdne z mopem pomagają w utrzymaniu czystości w domu?

Z raportu opublikowanego przez serwis Fixly wynika, że 58% respondentów sprząta wyłącznie po to, żeby utrzymać porządek w domu. Zaledwie 13% respondentów deklaruje większą mobilizację do zachowania czystości w pomieszczeniach z powodu wizyty znajomych. Dane świadczą o tym, że Polacy lubią przebywać w czystych i zadbanych wnętrzach, ale nie zawsze znajdują czas na odkurzanie i mycie podłóg. Jednocześnie niewiele, bo tylko 8% ankietowanych, regularnie angażuje do pomocy zewnętrzną firmę sprzątającą. 

Czy zatem kupno robota odkurzająco-mopującego pomoże w utrzymaniu porządku? Rozwiązanie stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego porządkowania domu. Sprzęty działają samodzielnie. Wystarczy jedynie odpowiednio je zaprogramować, np. ustawić godziny pracy. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na moc silnika, głośność pracy, akcesoria znajdujące się w zestawie. Nie bez znaczenia są również dodatkowe funkcje. Odkurzacze samojezdne z serii Combo j7 wyposażono w unoszącą nakładkę mopującą, która podnosi się po wykryciu przeszkody i nie pozostawia po sobie mokrych śladów.

Skorzystaj z zalet robotów odkurzająco-mopujących już dziś!

Choć odkurzacze z mopem nie wyręczają całkowicie w sprzątaniu, stanowią dużą pomoc. Pozwalają na utrzymanie uporządkowanej przestrzeni bez większego wysiłku. Trzeba tylko dopasować odpowiedni model. Najlepiej inwestować po sprzęty renomowanych marek z rozwiniętą siecią serwisową i możliwością dokupienia różnorodnych nakładek i szczoteczek.

Źródło:

fixly.pl/blog/fachowcy/sprzatanie-w-polsce-raport/

Artykuł partnera

Zobacz