Nowości

Dlaczego warto używać kreatora stron www?

Trudno dziś wyobrazić sobie poważną firmę bez jej obecności w internecie. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, którzy oferują usługi i produkty online, ale także tych, którzy działają głównie w „realu”. Internet to przecież dobry kanał dotarcia do klienta. Warto zatem mieć chociaż wizytówkę firmową online, którą można przygotować za pomocą kreatora stron www.

Przygotowanie rozbudowanej i nowoczesnej strony internetowej najczęściej nie jest tanie. Trzeba wynająć specjalistę, który się na tym dobrze zna lub kupić gotowy szablon. Nie wszystkie firmy na to stać, a szczególnie te najmniejsze. One jednak mogą skorzystać z tak wygodnego rozwiązania, jak kreator stron www. 

Sposób na łatwe zbudowanie strony internetowej

Usługodawcy oferują często różne narzędzia, które ułatwiają tworzenie i zarządzanie serwisami internetowymi. Do taki rozwiązań należy na przykład kreator stron www, który najczęściej proponowany jest w abonamencie.Takie firmy jak Domeny.pl (kreator Webster+) udostępniają go również za darmo w celu testowania. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ pozwala w praktyce poznać możliwości kreatora. Tak naprawdę nie trzeba dokładnie wyjaśniać, czym jest kreator stron www, ponieważ jego nazwa dokładnie opisuje to narzędzie. Oczywiście to oprogramowanie, które pozwala budować strony internetowe (zazwyczaj proste) i to bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Za pomocą takiego kreatora można szybko wstawiać wszystkie elementy serwisu i dowolnie go rozbudowywać, korzystając z dostępnych szablonów. To wszystko możliwe jest za pomocą kilku kliknięć.

Dla kogo kreator stron www?

Kreator stron internetowych nie jest skomplikowanym narzędziem, ale od razu trzeba podkreślić, że nie jest on kierowany do zaawansowanych programistów webowych. Takie narzędzie będzie idealne dla osób początkujących, które dopiero stawiają pierwsze kroki w uruchamianiu własnego serwisu internetowego. Dotyczy to zarówno hobbystów, jak i właścicieli małych stron komercyjnych. Taki kreator pozwala przygotować nieduży serwis, wizytówkę firmową lub blog. W przypadku małych stron internetowych kreator jest najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Warto dodać, że takie kreatory pozwalają często tworzyć serwisy zgodnie z najnowszymi trendami projektowania i są bardzo dobrze zoptymalizowane. Gdy chcemy uruchomić duży portal lub sklep online, możliwości kreatora mogą okazać się jednak za małe. W innym przypadku kreator stron www to ekonomiczne i optymalne rozwiązanie, które warto wypróbować, zanim wydamy duże pieniądze na honorarium programisty webowego.

Zobacz