Nowości

Wydajne baterie i inne akcesoria do laptopów

Zmiana baterii w laptopie to coś, przed czym prędzej czy później musi stanąć każdy użytkownik. Zmienianie całego sprzętu, kiedy laptop zaczyna być mniej wydajnym energetycznie nie ma sensu i jest nieekonomiczne. Do laptopa człowiek się przyzwyczaja, gdy zna się instynktownie rozkład klawiszy, to czerpie się lepszy komfort z użytkowania. „Przesiadanie się” na nową maszynę równa się uczeniu wszystkiego od nowa. Bateria w końcu zacznie niedomagać. Częste ładowanie, ciągłe trzymanie laptopa na energetycznej smyczy, brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza (lub podkładki chłodzącej) wszystko to odbija się na wzroście tempa codziennej eksploatacji.

Zamiennik versus oryginalna część

Dawniej przyjęło się, że sprzętu elektronicznego nie można inaczej tknąć niż za pośrednictwem serwisanta. Zmiana baterii w laptopie to nie operacja na otwartym sercu, trwa ona kilka minut i jest bezproblemowa. Problemem jest zdecydowanie się na baterię. Na rynku istnieją baterie oryginalne dedykowane odpowiedniej marce oraz zamienniki również dedykowane. Wybranie jednej z dwóch dróg będzie determinować jak sprzęt w przyszłości sobie poradzi. Przyjrzyjmy się bliżej za i przeciw:

1)    Baterie oryginalne – dają największą pewność, że wszystko będzie w 100% dopasowane do fizycznych oraz elektronicznych potrzeb sprzętu. Minusem jest cena oraz jeśli użytkownik udaje się do serwisu długi czas oczekiwania na nową część. Oryginalne baterie dają większą pewność, ale niekoniecznie moc oraz przedłużenie czasu użytkowania sprzętu.

2) Dedykowane zamienniki do marki – to już szersza kategoria produktów, w której można znaleźć prawdziwe perełki. Sklep Świat Baterii oferuje baterie, które pod względem fizycznym w niczym nie różnią się od oryginałów jednak przerastają je wydajnościowo. Baterie Green Cell dzielą się na standard, pro i ultra, gdzie standard to normalny energetyczny wymiar, pro – to baterie, które mają do 20% więcej bazowej pojemności, a Ultra nawet do 50%. W efekcie są to rozwiązania dla bardziej wymagających użytkowników, którzy nie chcą ciągle trzymać laptopa na kablu i cenią sobie rzeczywistą mobilność.

Wiele baterii posiada ciekawe różnice konstrukcyjne względem oryginałów. Są one trochę większe – z racji dodatkowych ogniw litowo – jonowych lub litowo – polimerowych, które zwiększają bazową pojemność baterii. W efekcie bateria lekko podnosi laptop do góry, zapewniając lepszy przepływ powietrza pod spodem – jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie używają podstawek chłodzących.

Sklepowe nowości

Akcesoria do laptopów to wyjątkowo szeroka kategoria produktów, W sieci można szybko się zagubić przeglądając stosy produktów, które będą lub mogłyby pasować do posiadanego sprzętu.

Warto zawęzić sobie krąg poszukiwań do kilku podstawowych produktów jak: powerbanki do laptopów (szybkie doładowanie sprzętu bez kabla w podróży), przetwornice samochodowe (pozwalają szybko doładować laptop z kabla z gniazdka zapalniczki), wymienne klawiatury (dla wysłużonych, zacinających się lub głośno działających przycisków), baterie, podstawki chłodzące oraz zasilacze (które są najbardziej marginalizowane pod względem istotności z całego posiadanego osprzętu do laptopa).

Posiadanie na stanie tych dodatków oraz zmienników pozwoli dłużej cieszyć się bezawaryjną pracą sprzętu oraz wydłużą jego żywotność o kilkanaście miesięcy. W efekcie zakup nowej maszyny stanie się zbędny, a użytkownik będzie mógł wydajnie operować na znajomym sprzęcie.

Szeroka oferta baterii do laptopów i innych urządzeń dostępna w sklepie Świat Baterii.

Artykuł sponsorowany

Zobacz