Nowości

Dowiedz się, czym jest Outsourcing IT oraz jak działa!

​Dział informatyczny to niezwykle ważna część firmy - nie każde przedsiębiorstwo może sobie jednak na niego pozwolić. Chcąc zaoszczędzić na zatrudnieniu kolejnych osób oraz zakupie sprzętu i wyposażeniu pomieszczenia dla informatyków, wielu przedsiębiorców po prostu rezygnuje z działu IT. Niestety ta decyzja może odbić się negatywnie na działaniu całej firmy. Dlatego też powstała alternatywa, jaką jest outsourcing IT. Czym jest i na czym polega? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czym jest outsourcing IT?

Obsługę informatyczną przedsiębiorstwa można powierzyć komuś z zewnątrz. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, które na co dzień stosują nowoczesne technologie informatyczne. Obsługa przez zewnętrznych informatyków to właśnie tzw. outsourcing IT. Firmy takie jak https://gecos.pl wykorzystują najnowsze rozwiązania i proponują przyjemną i efektywną obsługę IT.

Podjęta współpraca opiera się oczywiście na wcześniejszych ustaleniach, podczas których klient określa problemy i zagadnienia, jakimi zajmować ma się wybrana firma informatyczna. W zakres jej obowiązków wchodzą między innymi: audyt informatyczny, a także tworzenie stron i aplikacji, aktualizacje oprogramowania oraz profesjonalne doradztwo. Mimo że dział IT nie znajduje się bezpośrednio w siedzibie firmy, to przedsiębiorstwo może liczyć na stałą i szybką pomoc.

Czym są systemy ERP?

W informatycznym zarządzaniu przedsiębiorstwem pomaga system ERP. Jest to rozwiązanie polegające na zintegrowaniu danych krążących w firmie. Umożliwia to funkcjonalne i efektywne planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wdrożenia systemów ERP obejmują zarówno finanse i logistykę, jak i serwis, obsługę klienta, a nawet kadry i płace. Całość umożliwia o wiele lepsze zarządzanie całym obszarem firmy. Opieka serwisowa ERP pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko błędu, a tym samym koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo.

Dlaczego warto zdecydować się na Outsourcing IT?

Outsourcing IT ma wiele zalet, pośród których bez wątpienia wyróżnia się obniżenie kosztów obsługi IT przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości usług informatycznych w firmie. Zlecając zadania z zakresu IT zewnętrznemu przedsiębiorcy nie musisz martwić się o znalezienie funduszy na wyposażenie biura dla informatyków - oszczędzasz też sobie wiele problemów związanych z kadrą. Twoją firmą zajmują się specjaliści z odpowiednimi certyfikatami, posiadający wysokie kompetencje poświadczone certyfikatami. Osoby te mają dostęp do najnowszych technologii, dzięki którym stosują najlepsze rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa!

Wiele osób wskazuje jednak na ryzyko związane z powierzaniem tajnych danych firmy pracownikom z zewnątrz. Ryzyko nadużyć lub zaniedbań można zmniejszyć, wybierając firmę z doświadczeniem, która od lat zajmuje się outsourcingiem IT i wyrobiła już sobie markę na rynku. O radę można też zapytać znajomego informatyka.

Zobacz