Nowości

Największe imprezy e-sport w Polsce

E-sport stał się bardzo poważną konkurencją, dla tradycyjnych sportów, ponieważ skupia na sobie uwagę coraz większej liczby obserwatorów, lansując przy tym wyśmienitych playerów, których również stale przybywa.

Nasz rodzimy e-sport nie tylko niczym nie ustępuje zagranicznemu, ale plasuje się bardzo wysoko w międzynarodowym środowisku. Mamy mnóstwo ambitnych i utalentowanych graczy, przez co wzbijamy się na wyżyny. Ponieważ dziedzina jest bardzo na czasie i nieustannie się umacnia, w kraju organizowanych jest doprawdy ogrom imprez e-sportowych. Jest ich bardzo wiele i wciąż pojawiają się kolejne, dzięki czemu nawet początkujący gracze, mają szansę wykazać się i zdobyć tytuł, który będzie motywował ich do dalszej wytężonej pracy podczas treningów.

impreza e-sportowa

Oprócz mnóstwa mniejszych turniejów, w Polsce odbywa się obecnie kilka naprawdę poważnych imprez gamingowych, które skupiają na sobie miliony par oczu. W tych turniejach liczą się naprawdę profesjonalni zawodnicy, którzy tygodniami ćwiczą po kilka do kilkunastu godzin dziennie. Do bardzo znanych i docenianych drużyn należy na przykład zespół Virtus.Pro, który z pewnością jest doskonale znany wszystkim tym, którzy śledzą poczynania najmocniejszych e-sportowców na arenie międzynarodowej. Na tych największych imprezach e-sportowych pojawia się również należyta do powagi wydarzenia oprawa. Gracze biorący udział w zawodach korzystają z najlepszego sprzętu komputerowego oraz specjalistycznych mebli, takich jak na przykład wygodne fotele gamingowe. Najczęściej pojawiają się przy tej okazji fotele takich marek jak Akracing czy DXRacer, ponieważ są to jedne z najlepiej przystosowanych foteli, które gracze wprost uwielbiają. Imprezy wspierane są przez dedykowane sklepy dla graczy, które przygotowują okazjonalne konkursy dla gości.

impreza gamingowa

Jedną z takich wielkich imprez jest Intel Extreme Masters, która odbywa się cyklicznie w Katowicach. Podczas eventu katowicki Spodek pęka w szwach, ponieważ z roku na rok uczestników jest coraz więcej. Nie jest to zadziwiające, ponieważ są to mistrzostwa świata w grach komputerowych, pojawiają się więc tutaj miłośnicy e-sportów oraz gracze z całego świata. Drużyny, które grają w katowickim finale wyłanianie, są wcześniej w eliminacjach, odbywających się także w innych krajach. W Spodku gromadzi się więc śmietanka drużyn z całego globu. Impreza jest dobrze przemyślana oraz inteligentnie rozbudowana pod względem wydarzeń jej towarzyszących. Oprócz turnieju, w drodze którego wyłaniani są mistrzowie świata w poszczególnych rozgrywkach, w sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym, odbywają się równolegle targi wirtualnej rozrywki IEM Expo. Każdy kto chce dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach branży, zapoznać się z bieżącą ofertą różnych marek sprzętu gamingowego, powinien znaleźć się na tych targach. Można tam zobaczyć najnowsze fotele gamingowe, kupić innowacyjne akcesoria, jak również koszulki i gadżety związane z wirtualnymi sportami. W całej rozległości prezentują się rodzime sklepy dla graczy.

Drugą ważną dla graczy i miłośników e-sportów imprezą odbywającą się w naszym kraju, są warszawskie targi Good Game, które w tym roku odbywają się po raz drugi. Choć impreza jest młoda, to jednak świetnie rokuje na przyszłość, ponieważ jej organizacja jest dobrze przemyślana. Przez kilka dni Warszawa staje się wtedy stolicą gamingu, a szereg zaplanowanych wydarzeń towarzyszących imprezie, ma zaspokoić wszystkie oczekiwania zarówno wystawców jak i odwiedzających targi. W tym roku odbędą się tam między innymi turnieje, również gier retro co z pewnością ucieszy starsze pokolenie miłośników rozrywek komputerowych. Podczas targów będzie możliwość uczestnictwa w prezentacjach najnowszego sprzętu dla playerów oraz najnowszych gier. Swoje stoiska rozstawią tam najważniejsze w branży marki jak Akracing. Kto będzie miał ochotę, w strefie gwiazd będzie mógł spotkać na przykład swoich ulubionych Youtberów. Organizatorzy zadbali o to, by impreza była atrakcyjna zarówno dla wystawców jak i dla tych, którzy zdecydują się być jej gośćmi.

Jesienią natomiast na amatorów e-sportów czeka Poznań Game Arena, czyli największe w Polsce targi gier komputerowych. Zjadą się na nie z pewnością gracze z całego kraju, którzy będą chcieli zobaczyć nowości – zarówno te od producentów gier, jak i akcesoriów dla graczy. Wrażeń nikomu z gości nie zabraknie, dlatego z pewnością warto tam być.

Wybierając się na którąkolwiek z wymienionych imprez musimy być przygotowani na dużo emocji i wiele atrakcji, bowiem gaming to pełen dynamizmu sport, który rozgrzewa tłumy. 

Materiał partnera zewnętrznego

targi gier komputerowych

Zobacz