Nowości

Telewizor 65 cali – jaki wybrać?

Telewizor 65 cali zapewnia dostęp do matrycy o przekątnej, która robi wrażenie, a jednocześnie nie przytłacza. Co więcej, są to już jedne z najnowocześniejszych sprzętów. Dzięki temu użytkownik zyskuje dostęp do wielu funkcji typu smart, które jeszcze bardziej zwiększają przyjemność z rozrywki. Jednak, ze względu na ich popularność, wybór tych telewizorów jest obecnie tak duży, że wybór może sprawiać niemały kłopot. Przeczytaj w naszym krótkim poradniku, na co zwracać uwagę, kupując telewizor 65 cali!

Telewizor 65 cali – jaka rozdzielczość będzie najlepsza?

Najpopularniejsze rozdzielczości ekranu wśród telewizorów 65 cali to zdecydowanie Full HD oraz 4K. Która z nich będzie lepsza? Standard 4K to przede wszystkim aż czterokrotnie większa liczba pikseli niż w przypadku Full HD. A to oczywiście pozytywnie przekłada się na jakość obrazu.

Im więcej pikseli, czyli małych, kolorowych cyfrowych kwadracików „zmieści” się na matrycy o tym samym rozmiarze, w tym przypadku na 65-calowym telewizorze, tym każdy z nich będzie mniejszy. Im mniejsze piksele, tym mniej zauważalne „gołym okiem” – znika efekt tak zwanej pikselozy, a obraz zyskuje na realistyczności. Wyższa rozdzielczość to również większa szczegółowość oraz lepsze odwzorowanie barw na ekranie.

Telewizor 65 cali w 4K to również inwestycja w przyszłość. Coraz więcej kanałów telewizyjnych oferuje filmy, seriale, transmisje oraz programy w jakości 4K i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie się zwiększać.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując telewizor 65 cali?

Oczywiście rozdzielczość to niejedyne istotne kryterium wyboru telewizora. Szukając idealnego modelu, sprawdź również:

 • Rodzaj matrycy – szczególnie godne uwagi są wyświetlacze OLED, które gwarantują doskonały kontrast i bardzo wysoki kolor czerni, a także fantastyczne kąty widzenia. Matrycę OLED mają między innymi chętnie wybierane telewizory 65 cali Sony.

 • Częstotliwość odświeżania obrazu – absolutnym minimum jest 60 Hz. Jeśli jednak liczysz na naprawdę płynny obraz, zdecydowanie lepszym wyborem będzie 100 lub 120 Hz, szczególnie dla graczy i miłośników sportu.

 • Jakość dźwięku – telewizory wyposażone w technologię dźwięku przestrzennego, takie jak Dolby Atmos, jeszcze bardziej podnoszą przyjemność czerpaną z rozrywki. Dźwięk znacznie zyskuje bowiem na realizmie i doskonale roznosi się po pomieszczeniu.

 • Poziom jasności – aby cieszyć się bardzo szczegółowym, realistycznym obrazem, postaw na zakres od 600 do 1000 cd/m2.

 • Input lag – parametr, na który powinni zwrócić uwagę gracze. Im niższy input lag, tym szybciej telewizor będzie reagował na ruchy pada. Najlepsze efekty osiągniesz, gdy input lag będzie poniżej 15 ms.

 • Wymiary – telewizor 65 cali daje dostęp do sporej przekątnej, co przekłada się na dość duże wymiary. Warto dokładnie sprawdzić jego rozmiar, by mieć pewność, że zmieści się na szafce RTV lub wolnej przestrzeni na ścianie.

Jakie funkcje w telewizorach 65 cali są godne uwagi?

Niemniej istotne od specyfikacji są funkcje dodatkowe, w które może być wyposażony telewizor 65 cali. Najlepszy model będzie miał:

 • HDR – technologia, która zapewnia bardzo wysoki kontrast między białymi i czarnymi pikselami, co gwarantuje doskonałą głębię i szczegółowość obrazu.

 • Czujnik światła i koloru – ciekawa opcja, w którą wyposażone są telewizory Sony Bravia. Sensor dopasowuje jasność obrazu do intensywności światła w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor.

 • Wyszukiwanie głosowe – a zatem wsparcie asystenta takiego jak Asystent Google. Umożliwia zarządzanie telewizorem bez dostępu do pilota – przy pomocy komend głosowych.

 • Smart TV – Smart TV można nazwać już standardem we współczesnych telewizorach. Warto jednak sprawdzić, jakie dokładnie oprogramowanie jest dostępne w danym modelu; wśród najbardziej polecanych wyróżnia się system Android TV.

 • Możliwość nagrywania – i już nigdy nie przegapisz ważnego wydarzenia sportowego!

Przed zakupem telewizora 65 cali z całą pewnością warto dokładnie porównać ze sobą kilka różnych modeli. Wówczas zyskasz pewność, że wybierasz najlepszy z najlepszych!

Artykuł partnera

Zobacz