Nowości

Co obejmuje ubezpieczenie smartfona?

Kupując nowy smartfon, dostajemy wiele ofert usług dodatkowych. Sprzedawca zaproponuje m.in. przedłużenie gwarancji producenta, przedstawi nam także propozycje ubezpieczenia nowego gadżetu. Co obejmuje usługa ubezpieczenia telefonu?

Na fali wzrostu rynku elektroniki użytkowej, dynamicznie rośnie również sprzedaż ubezpieczeń osobistych gadżetów elektronicznych. Ubezpieczyciele oferują szereg produktów mających na celu ochronić przyszłe interesy konsumentów w sytuacji, gdy konieczna będzie naprawa lub wysokie będzie ryzyko kradzieży sprzętu. Przeciętny koszt polisy szacuje się na 15–30 % wartości przedmiotu (źródło: http://www.rp.pl/Ubezpieczenia/304049879-Ubezpieczenie-elektroniki--jak-polisolokaty.html). Na rynku europejskim podmioty takie jak Gadget Cover rozszerzają zakres ochrony o zdarzenia, które mogą zajść na skutek nieuprawnionego użycia danych zgromadzonych na naszych smartfonach. Od czego jeszcze można się ubezpieczyć?

Nieumyślne uszkodzenia

Podstawą zainteresowania konsumentów produktami Phone Insurance jest rozszerzenie świadczeń objętych gwarancją producenta. Klientom szczególnie zależy na zabezpieczeniu napraw koniecznych z powodu przypadkowych uszkodzeń lub wymiany urządzenia na nowe, jeśli doszłoby do jego zniszczenia.

Utrata urządzenia

Ubezpieczenie od kradzieży sprzętu to podstawa większości umów ubezpieczeniowych. Możliwość zastąpienia skradzionego przedmiotu nowym to istotna zaleta produktów Phone Insurance, zwłaszcza w przypadku drogich gadżetów codziennego użytku. W przypadku zgubienia telefonu, część polis przewiduje wyłączenie odpowiedzialności.

Nieuprawnione użycie

Smartfony zawierają szereg danych wrażliwych. W razie utraty lub kradzieży mogą one zostać wykorzystane przez osoby nieuprawnione, np. do płatności w Internecie lub telefonicznej. W umowach Phone Insurance określa się zwykle maksymalną wartość odpowiedzialności ubezpieczyciela w takich przypadkach.

Płatności telefonem w systemie e-wallet

Umowy dostępne na rynku europejskim coraz częściej, oprócz nieuprawnionego użycia, przewidują ubezpieczenia nieuprawnionych płatności przy użyciu skradzionego smartfona, dokonanych za pomocą narzędzi e-wallet. Oczywiście zaangażowanie ubezpieczycieli jest ograniczone do wartości określonych umową.

Korzyści z ubezpieczenia smartfona jest wiele. Przed wyborem oferty warto porównać te, które proponują różni ubezpieczyciele. Istotne jest też upewnienie się co do wiarygodności podmiotu, który będzie nas ubezpieczał. W Polsce sprzedaż polis dla sprzętu elektronicznego nie podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego – jest to wyjątek od ogólnej zasady dystrybucji takich usług. Wybierajmy więc świadomie.

Pełna oferta powyżej wspomnianej firmy dostępna jest pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz