Nowości

Zalety fotografii analogowej

Mamy wielu zwolenników fotografii analogowej, którzy starają się na forach wychwalać jej praktyczność i szlachetność. Zdjęcia w formie monochromatycznej przede wszystkim są doskonałą pamiątką na całe życie. Tak zrobione zdjęcie, nawet jeśli nie było dobrze wykadrowane ma w sobie dużo artyzmu.

Jest to bowiem forma unikalnego ujęcia, które może fascynować i ekscytować. Tak samo jest z samym sprzętem. Aparaty analogowe nie tracą obecnie na popularności. Wręcz przeciwnie, dla wielu kolekcjonerów takie aparaty są nie lada gratką.

Tak naprawdę dla wielu osób jest to jak kolekcjonowanie starych samochodów i daje wiele radości. Natomiast zdjęcia cyfrowe są przez nas bardzo rzadko drukowane. Zdecydowanie częściej gromadzimy je w folderach w ramach portali społecznościowych. Obecnie przy ogromnym postępie technologicznym mamy coraz lepsze aparaty a tym samym do nich musimy również mieć komputery zmodernizowane.

W tej chwili modele sprzed kilku lat tracą na wartości. Fotografia analogowa uczy cierpliwości i dyscypliny. Gdy mamy w aparacie tylko 36 możliwych do wykonania zdjęć będziemy starali się zadbać o każdej ujęcie.

Fotografia analogowa

Przy każdym zdjęciu będzie potrzebne skupienie i zaangażowanie, by dzieło było udane. Natomiast w momencie, gdy można ujęcie powtórzyć wiele razy jak przy aparatach cyfrowych mamy demobilizację fotografa. Z aparatem analogowym można tak naprawdę poznać podstawę robienia zdjęć.

Brett Weston, który jest doskonałym amerykańskim fotografem twierdził, że ludziom wydaje się, że robienie zdjęcia jest proste. W rzeczywistości jest to jednak trudna. Jest to sprawa, która wiąże się również z możliwościami sprzętów, które mamy, Zbyt wiele możliwości może być utrudnieniem a nie ułatwieniem. Dlatego zachęcamy do tego, by ograniczać posiadany sprzęt i jego opcje.

Rozmyślne robienie zdjęć to sztuka. Apart w formie minimalistycznej nie musi być problemem. Wręcz przeciwnie. Czasami przez taki aparat uczymy się kreatywności. Robiąc zdjęcia powinniśmy założyć z góry jaką formę chcemy przyjąć, czy będzie to zdjęcie kolorowe, w sepii czy czarno białe. Gdy mamy kolorowe zdjęcia trzeba pokazać ubrania osób, czy czarno białe pokazujemy ich duszę. Zdjęcie potrzebuje czasu, nie warto robić ich na szybko.

Zobacz