Nowości

Automatyzacja pracy księgowych. Jakie są korzyści?

Automatyzacja pracy w biurach rachunkowych. To zdanie może brzmieć jak coś, co księgowy przeczytałby w horrorze science-fiction. Czy należy się go obawiać? Wbrew powszechnej opinii automatyzacja pracy z dokumentami nie zastępuje pracowników. Ma za zadanie ułatwić pracę pracownikom. Może warto dodać ją do swojego działu księgowości. Dowiedz się więcej o automatyzacji w księgowości, czytając nasz tekst.

Innowacyjne technologie automatyzujące pracę w biurach rachunkowych to już nie opcja, ale konieczność. Zapotrzebowanie na rozwiązania automatyzujące procesy w firmach wzrosło dramatycznie w czasie pandemii. Według raportu Delloite Automation, inteligentna automatyzacja jest rosnącym trendem. Organizacje poszukują narzędzi, które umożliwiają inteligentną automatyzację w celu osiągnięcia reimaginacji w całej organizacji (73% w porównaniu z 58% w zeszłym roku). Jakie są korzyści z automatyzacji? Czy warto wprowadzić ją w swoim miejscu pracy?

Kiedy nadszedł czas na automatyzację procesu księgowego?

Każdy ambitny księgowy doceni możliwość przyspieszenia swojej pracy, czyli zautomatyzowania jak największej jej części. Jest to tym ważniejsze, gdy czynności są codziennie powtarzalne, takie jak:

  • Konieczne jest wprowadzanie do systemu dużej liczby faktur i ich.
  • Wysyłanie rozliczeń
  • Powiadamianie odbiorców faktur o przypomnieniach o konieczności ich dostarczenia (i upewnienie się, że wszystkie faktury są wystawione w danym miesiącu).
  • Podpisywanie i wypełnianie umów.

Wszystkie te zadania można obecnie wykonywać online. Platformy przeznaczone do tego celu zrobią to za Ciebie, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na trudniejszych obowiązkach, kontaktach z klientami lub rozwoju osobistym.

Optymalizacja i poprawa jakości zadań biura rachunkowego

Prowadzenie biura rachunkowego jest trudnym zadaniem. Trzeba pilnować najważniejszych dokumentów klientów i pomagać im w poruszaniu się po skomplikowanych procedurach administracyjnych. Działania te nie mają na celu zastąpienia zadań, z którymi księgowi muszą sobie radzić na co dzień. Co więcej, pandemia pokazała, że do zarządzania wszystkimi tymi czynnościami niezbędne są narzędzia do zdalnej kontroli.

Dlaczego automatyzacja dokumentów jest tak ważna Każde narzędzie, które zmniejsza zaangażowanie pracowników w wykonywanie powtarzalnych zadań, może mieć pozytywny wpływ na jakość środowiska pracy. Odpowiednie narzędzia mogą pomóc zaoszczędzić czas i wyeliminować ryzyko popełniania błędów.

Dowiedz się więcej na temat automatyzacji swojej firmy na stronie https://automatyzacjawfirmie.pl/

Automatyzacja księgowości

Automatyzacja w księgowości przynosi wiele korzyści

Programowanie dla biur rachunkowych powinno zapewniać natychmiastowy dostęp do wszystkich niezbędnych danych, nie tylko dla pracowników.

Klienci, którzy często przebywają w różnych miejscach, mogą przesyłać dokumenty do swoich księgowych drogą elektroniczną bez konieczności osobistej wizyty. Wszystkie dokumenty, w tym faktury, deklaracje i umowy, rozrachunki, raporty i statystyki, mogą być przechowywane w jednym miejscu, bez konieczności drukowania ton papieru. Nie trzeba już godzinami przeszukiwać teczek w poszukiwaniu informacji o warunkach współpracy z klientem. Automatyzacja eliminuje również konieczność wymiany korespondencji między klientami a księgowymi. Ma to pozytywny wpływ zarówno na efektywność, jak i na zadowolenie klientów.

Pracownicy biura rachunkowego często muszą przygotowywać jednocześnie wiele nowych umów i aneksów. Pomocne jest posiadanie przygotowanych szablonów, które można łatwo uzupełnić danymi. Tak przygotowane dokumenty mogą być podpisywane z klientami drogą elektroniczną, bez konieczności ustalania terminu spotkania. Każda ze stron może mieć pewność, że współpraca odbywa się na podstawie aktualnych warunków umowy.

Oszczędności dla biura rachunkowego

Automatyzacja może również skrócić czas potrzebny na wykonanie zadań. Automatyzacja eliminuje konieczność pamiętania o uzupełnianiu materiałów eksploatacyjnych. Pieniądze, które wydajesz na papier, tusz do drukarki, teczki, segregatory, koperty i znaczki, a także inne akcesoria biurowe i kurierów, nie muszą się zmarnować. Automatyzacja sprzyja rezygnacji z papieru, ponieważ zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

Podsumowanie

Nie ma nic złego w obawie przed nieznanym i nowym! Biura rachunkowe muszą myśleć o automatyzacji swoich codziennych zadań, aby nadążyć za stale zmieniającym się rynkiem i utrzymywać długotrwałe relacje z klientami. Twoja praca będzie bardziej efektywna, jeśli będziesz na bieżąco z najnowszymi możliwościami i będziesz wdrażać inteligentne rozwiązania. Dzięki temu zbudujesz również zaufanie swoich klientów.

Zobacz