Nowości

Jak kryptowaluty wpływają na hazard w Europie?

Globalny zasięg internetu pomógł w rozpowszechnieniu i rozwoju wielu sfer, w tym tej rozrywkowej. Przykłady możemy mnożyć, a jednym z nich są sloty online. Hazard w swojej początkowej, „analogowej” wersji służył za rozrywkę dla ludzi z wyższych sfer. Z biegiem czasu, za sprawą internetu stał się jednak łatwo dostępny dla przedstawicieli niemal każdej grupy społecznej, poprzez urządzenia mobilne lub komputery. W ostatnim dziesięcioleciu popularność tej formy cyfrowej zabawy przybrała na sile. Ludzie reprezentujący wiele środowisk zbierają się w kasynach online, by zaznać dreszczyku emocji przy automatach. Nadal jednak obecne są kasyna tradycyjne, gdzie odwiedzający mogą zaznać klasycznego klimatu rodem z początków slotów. Niewątpliwie najpopularniejszym miejscem takiej rozrywki jest Las Vegas – w mieście znajduje się niemal 100 kasyn!

Kasyna online to znak naszych czasów

Branża hazardu internetowego cechuje się przede wszystkim otwartością na nowe rozwiązania, bowiem sama w sobie reprezentuje nowoczesny nurt rozrywki. Jedną z innowacji, która poważnie zaczęła ingerować w kasyna online są kryptowaluty. „Internetowy pieniądz” zaczął być powszechnie wykorzystywany do płatności w sieci, a co za tym idzie, wiele firm zaczęło rozważać wprowadzenie tej formy transakcji. Niektóre z kasyn poszły nawet o krok dalej, opierając swoje działania tylko i wyłącznie na środkach w formie kryptowalut.

Czym są kryptowaluty?

Jest to cyfrowy pieniądz, nie posiadający swojego odpowiednika fizycznego. Oznacza to, że cała jego wartość przechowywana jest w internecie, a dostęp do niego mamy poprzez specjalne portfele, opierające się na skomplikowanych algorytmach. Główną zaletą kryptowalut dla wielu jest prywatność. Niemal nie do wykrycia jest właściciel posiadanych środków. Życie osób z wirtualnymi portfelami nie jest jednak do końca usłane różami. Wartość danej waluty internetowej nie jest stała i może bardzo mocno wahać się na przestrzeni tygodni, czy nawet dni. Mimo to, jest to ciekawy i bardzo szybki środek płatniczy – zlecenia realizowane są na bieżąco, niezależnie od pory dnia.

Obraz hazardu w Europie

Hazard w Europie bardzo różni się w zależności od kraju. Niektóre z nich, takie jak Holandia, Czechy czy Polska zaostrzają przepisy, blokując dostęp obywateli do większości stron z tej branży. W tych krajach bukmacherzy, a także kasyna online działają jedynie za pozwoleniem organów uprawnionych do decydowania o tym. Inne z państw delikatniej podchodzą do sprawy i ich mieszkańcy mają dostęp do naprawdę dużej bazy stron hazardowych.

Kryptowaluty w kasynach online

Technologia kryptowalut cały czas się rozwija, tworząc coraz to nowe rozwiązania. Większość procesów już za niedługo przestanie wymagać ingerencji człowieka. Oznacza to, że wszystkie transakcje oraz usługi przeprowadzane będą szybciej, a także możliwe będzie obniżenie cen, ze względu na mniejsze zapotrzebowanie personalne danej firmy. Tak samo jest w przypadku kasyn online automaty. Już teraz zautomatyzowana forma wpłat i wypłat pozwala na sprawniejszą obsługę oraz zmniejszenie prowizji.

Bardzo szybka ewolucja internetu przyczyniła się do popularyzacji wielu form rozrywki, w tym hazardu. Coraz to nowe kasyna online pojawiają się w sieci, kusząc klientów prostotą i wygodą obsługi. Swoje trzy grosze dokłada do tego również technologia blockchain, na której opierają się kryptowaluty. To dzięki nim jeszcze sprawniej możemy obsługiwać płatności online i zachować pełną anonimowość działań. W niektórych państwach Europy do działań dopuszczone są tylko wyselekcjonowane portale, dzięki czemu są to niezwykle bezpieczne miejsca.

Zobacz