Nowości

Czym jest HPE Care Pack?

​HPE Care Pack, czyli dodatkowa usługa gwarancyjna i rozszerzone wsparcie dla klientów Hewlett-Packard Enterprise to rozwiązanie, które pozwala firmom zwiększyć bezpieczeństwo i komfort używania produktów od HPE. Jak działa i co można zyskać?

HPE Care Pack: kto może skorzystać?

Usługa Care Pack to opcjonalne przedłużenie lub rozszerzenie gwarancji dla użytkowników niektórych typów urządzeń od HPE. O tym, czy dane urządzenie zakwalifikuje się do objęcia programem, można dowiedzieć się w informacjach o produkcie, ale każdy dobry sklep w widocznym miejscu też ma odpowiednią formatkę: zobacz na przykład na https://www.senetic.pl/hpe/.

Korzystanie z Care Pack jest opcjonalne, ale spora część użytkowników jest zdania, że za dodatkowy komfort warto zapłacić, tym bardziej że w wielu przypadkach Care Pack zapewnia wsparcie, które naprawdę robi dużą różnicę.

Usługi dostępne w ramach HPE Care Pack

Care Pack to usługa, która w przypadku różnych urządzeń może mieć nieco inny zakres, więc warto przyjrzeć się sprawie przed zleceniem rozszerzenia gwarancji. Jakie usługi są szczególnie interesujące?

  • Wsparcie także poza biurem. HPE Care Pack pozwala na szybką naprawę lub wymianę urządzenia na sprawne nie tylko wtedy, kiedy sprzęt zostanie odebrany w biurze. W pakiecie jest możliwość naprawy gwarancyjnej sprzętu również w podróży. To ważne, bo przecież wiele zadań dziś wykonuje się zdalnie, więc w takich sytuacji wsparcie musi nadążać za firmą.
  • Zdalne diagnozy. Nie każdy problem wymaga interwencji serwisanta, a ponieważ ta ostatnia z kolei zabiera zawsze sporo czasu, to narzędzia zdalnej diagnostyki w ramach HPE Care Pack często są nie tylko wystarczające, ale wręcz najwygodniejsze, żeby usunąć konkretne problemy.
  • Darmowe aktualizacje. Dziś bardzo często wąskim gardłem nie jest wcale sprzęt, tylko jego oprogramowanie. Jest ono co prawda na bieżąco udoskonalane, ale w praktyce aplikacja łatek i aktualizacji nie zawsze jest prosta, a często nawet nie musi być darmowa. W HPE Care Pack aktualizacje oprogramowania dla posiadanych użytkowników są darmowe, a to pozwala szybko się rozwijać.
  • Dostępność części zamiennych. Do wielu profesjonalnych urządzeń trudno kupić jakiekolwiek części zamienne, o oryginalnych nawet nie wspominając. Dzięki HPE Care Pack przestaje to być problemem, ponieważ to na gwarancie spoczywa obowiązek dostarczenia wszystkich części. Jeśli to nie będzie możliwe, urządzenie zostanie wymienione na sprawne.

Poziomu HPE Care Pack

Nie wszystkie usługi HPE Care Pack są potrzebne w każdej firmie. To oczywiste: wszystkie organizacje mają swoje własne ograniczenia i potrzeby. Żeby nie płacić za usługi zbędne, można dobrać poziom Care Pack do wielkości swojej firmy. Dostępne są trzy różne rozwiązania.

  • HPE Foundation Care NBD Service z obsługą najdalej w kolejnym dniu roboczym od zgłoszenia problemu.
  • HPE Foundation Care 24x7 Service z obsługą w ciągu czterech godzin, przy czym tutaj już wsparcie dostępne jest 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.
  • HPE Foundation Care CTR Service, czyli „call to repair” – opcja telefonicznego zamówienia obsługi serwisowej. Sprawne urządzenie powinno wrócić do zgłaszającego w ciągu 6 godzin od zgłoszenia.

Artykuł sponsorowany

Zobacz