Nowości

Jaki laptop jest warty uwagi?

​Posiadanie własnego laptopa jest współcześnie niezbędne. Wiele osób korzysta z tego typu urządzeń pracując, chętnie używane są także do rozrywki, samorozwoju czy komunikacji. Wybór odpowiedniego modelu nie jest sprawą błahą - dobre laptopy sporo kosztują, mogą jednak służyć przez lata, oferując najwyższej jakości rozwiązania.

  1. Czym jest MacBook?
  2. Jakie laptopy Apple są warte uwagi?
  3. Na jakie dane techiczne warto zwrócić uwagę, kupując laptop Apple?
  4. Czym różnią się komputery MacBook od pozostałych modeli?

Przyjrzyjmy się komputerom marki Apple - MacBookom.

Czym jest MacBook?

MacBooki to seria laptopów Apple, czyli firmy, znanej przede wszystkim z produkcji Iphone’ów. Laptopy te charakteryzuje przede wszystkim doskonały design, wysoka wydajność i doskonała jakość, która przekonała wielu konsumentów na całym świecie na zakup produktu marki Apple. MacBooki cechuje także pełna kompatybilność z pozostałymi produktami firmy oraz wyjątkowa wygoda użytkowania.

Jakie laptopy Apple są warte uwagi?

Obecnie na rynku znaleźć można dwa modele: MacBook Air oraz MacBook Pro. Główną cechą, która różni je od siebie, jest przeznaczenie. Wersja Pro przede wszystkim jest doskonałym sprzętem dla grafików i architektów. Szybki procesor i doskonała grafika sprawiają, że ten laptop przekona do siebie każdą osobę wymagającą od komputera doskonałych parametrów i efektywnego działania. Z kolei przeznaczeniem MacBooka Air jest praca biurowa. Wydajna bateria i duża ilość pamięci sprawiają, że ten laptop doskonale nadaje się dla pracownika korporacji czy właściciela firmy. Z pewnością wartym wymienienia rozwiązaniem jest MacBook 16 cali w wersji Pro, którego gigantyczna przekątna ekranu niewątpliwie robi ogromne wrażenie.

Na jakie dane techiczne warto zwrócić uwagę, kupując laptop Apple?

Decydując się na zakup MacBooka warto zwrócić uwagę na podstawowe dane techniczne, aby wybrać model najbardziej odpowiadający realnym potrzebom. Poza ciekawymi udogodnieniami jak podświetlana klawiatura, niewątpliwie ważny jest procesor. Warto sprawdzić, czy jest to Intel Core, a jeżeli tak, to który procesor Intel został umieszczony w urządzeniu. Z całą pewnością dobrym rozwiązaniem jest wydajny autorski procesor M1 o znacznie lepszych parametrach niż klasyczne procesory Intel. Warto zwrócić uwagę także na dysk HDD dysk SSD MacBooka.

Czym różnią się komputery MacBook od pozostałych modeli?

Komputery Apple odróżnia przede wszystkim odrębny system operacyjny, czyli obecnie najnowszy Macos Big Sur. Nowoczesne urządzenia wyposażone są także w procesor M1, uważany za jeden z obecnie najlepszych oraz najbardziej wydajnych. MacBooki charakteryzuje także specyficzny, wyjątkowo elegancki i estetyczny design, który stał się inspiracją dla pozostałych producentów laptopów.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz