Nowości

Zarządzanie serwerem – od czego zacząć

Zarządzanie serwerem jest niezbędnym zadaniem przy prowadzeniu strony internetowej. Zajmowanie się witryną WWW jest pracochłonne, więc warto skorzystać z usługi firmy hostingowej w tym zakresie. Zewnętrzne administrowanie serwerami zaoszczędza czas, poprawia wydajność pracy systemu oraz zwiększa bezpieczeństwo informacji.Domena internetowa oraz serwer (serwer VPS, serwer dedykowany lub serwer współdzielony) to niezbędne elementy przy tworzeniu witryny internetowej. Zaczynając pracę na stronie, warto zwrócić uwagę na wydajność i efektywność systemu.

Czym jest zarządzanie serwerem?

Aby uniknąć szkodliwych oprogramowań i pracować nad wydajnością serwera, należy dobrze nim zarządzać. Można się tym zająć, korzystając z aplikacji Server Menager w Windows Server 2012, którą stosuje się do zarządzania lokalnym i zdalnym serwerem. Dzięki niemu można zmieniać i monitorować pracę systemu. Zajmuje to jednak dużo czasu i pracy. Wiele firm zajmujących się udostępnianiem serwerowni oferuje możliwość zarządzania serwerami. Jest to duże ułatwienie, ponieważ grupa informatyków skanuje i kontroluje przebieg pracy systemu. Umożliwia to reakcję na incydenty nawet bez zgłoszenia klienta. Administracja serwerami obejmuje także instalację i konfigurację hostingów za użytkownika. Dzięki tej usłudze problemy są rozwiązywane, zanim jeszcze klient zauważy ich istnienie. Usługodawca oferuje grupę wyspecjalizowanych ekspertów, którzy są do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Taka usługa gwarantuje spokój i pozwala na zajęcie się swoimi sprawami, bez obawy o serwer WWW.

Zarządzanie serwerem przez firmę zewnętrzną - korzyści

Korzystając z zarządzania serwerami przez zewnętrzną firmę, klient nie musi zatrudniać wykwalifikowanego pracownika, którego specjalnością jest administracja serwerami. Informatycy z firmy hostingowej wykonują zlecenie i stale monitorują przebieg usługi. Dużą zaletą jest również stała dostępność pracowników administracji. Doświadczeni eksperci są do dyspozycji użytkownika serwera o każdej porze. Dzięki temu, klient może skupić się na swoich zajęciach, unikając skomplikowanej ingerencji w oprogramowanie. Za sprawą zarządzania serwerami, klient nie musi poświęcać czasu na administrację hostingu. Usługodawca gwarantuje realizację zgłoszenia w ustalonym czasie.

Co oferuje usługa?

Usługa zarządzania serwerami gwarantuje pełny monitoring działań zleconych przez klienta. Zespół ekspertów zajmujących się administracją w pełni zainstaluje i skonfiguruje serwer plików. Wszystkie aktualizacje są również automatycznie uruchomione przy starcie hostingu. Najlepsze firmy oferują też wdrożenie polityki backup oraz tworzenie regularnych kopii zapasowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też usługa Disaster Recovery, która zapewnia ciągłość działania systemów. To znaczy, że w przypadku zatrzymania pracy serwera, proces ten przywróci optymalne funkcjonowanie. Usługa też proaktywnie zapobiega incydentom, czyli wyszukuje potencjalne zagrożenia, zanim one zainfekują system. Firma zarządzająca serwerami planuje wspólnie z klientem kierunek rozwoju i udziela potrzebnych konsultacji. Najlepsi usługodawcy mają też SLA systemu i usług na poziomie 99,9%. Wynik ten oznacza prawdopodobieństwo, z jakim usługa spełnia swoje wymagania, takie jak czas reakcji na awarię czy gwarantowany czas dostępności usług.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz