Nowości

Dlaczego wybór odpowiedniego hostingu jest tak istotny dla Twojej strony?

Usługi hostingowe polegają na udostępnianiu zasobów serwerowych klientom indywidualnym i firmowym, którzy mogą nimi zarządzać z poziomu specjalnego panelu. W zależności od rodzaju wykupionego pakietu, hosting może się różnić ilością miejsca na dysku, szybkością działania oraz wieloma innymi parametrami. Jego trafny dobór ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiej wydajności prowadzonej strony www, a także zabezpieczenia jej przed awariami oraz innymi czynnikami niekorzystnie wpływającymi na efektywność pracy witryny.

Występowanie przerw w działaniu strony

Strona internetowa pozostaje dostępna dla użytkowników jedynie wówczas, gdy można się z nią połączyć z poziomu przeglądarki internetowej. Jeżeli witryna nie znajduje się na stabilnym hostingu, ryzyko występowania przerw w jej działaniu znacząco się zwiększa. W przypadku częstego pojawiania się takich przestojów, strona może obniżyć swój status i zostać niekorzystnie oceniona przez algorytmy wyszukiwarki. Nie tylko przełoży się to na osłabienie ruchu, ale również negatywnie wpłynie na odbiór witryny przez potencjalnych klientów. Wydajny hosting www ma szczególne znaczenie w przypadku sklepów internetowych, ponieważ może zminimalizować przerwy w działaniu strony oraz ograniczyć ryzyko strat w sprzedaży. Jeżeli przestoje są konieczne ze względu na prace techniczne, dobry dostawca usług zadba o przeprowadzenie ich w późnych godzinach nocnych.

Spowolnienie ładowania strony

Hosting stron w dużym stopniu wpływa na szybkość ich ładowania się. Jeżeli wymagane zasoby mocy serwera będą wyższe od wykupionych, witryna może działać bardzo wolno. Takie zjawisko może występować np. w przypadku hostingu współdzielonego, kiedy strona internetowa jednego z klientów zakłóca pracę pozostałych. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy zadbać o umiejętne skonfigurowanie limitów serwera oraz wykupienie pakietu hostingowego optymalnie spełniającego potrzeby witryny. Nawet 40 proc. internautów opuszcza stronę, jeżeli ładuje się ona w czasie przekraczającym 3 sekundy. Takie różnice mogą wydawać się nieistotne, jednak w praktyce nierzadko skutkują znacznym obniżeniem odwiedzin witryny oraz spadkiem sprzedaży. Tani hosting www oferuje firma Host1, a na stronie: https://www.host1.eu/hosting.html można zapoznać się z proponowanymi pakietami.

Problemy z pocztą e-mail i ryzyko utraty danych

Profesjonalny hosting wpływa na całą infrastrukturę sieciową witryny, włącznie z utrzymywaną na serwerze pocztą e-mail. Wielu konsumentów wybiera pocztę elektroniczną jako główny kanał komunikacji, ponieważ wysłanie wiadomości jest zwykle szybsze niż wykonanie telefonu. Obsługa mailowa okazuje się zazwyczaj mniej problematyczna także dla administratorów sklepu internetowego lub strony firmowej, dlatego skrzynka pocztowa musi działać sprawnie. Klienci bardzo często rezygnują z usługi, jeżeli nie otrzymują odpowiedzi na zapytania. Dobrej jakości hosting stron wpływa również na bezpieczeństwo przechowywanych danych. W przypadku ich utraty, odtworzenie kluczowych plików baz produktów, klientów czy zamówień może być bardzo trudne.

Błędy spowodowane limitami

Na większość serwerów nakładane są limity, które chronią przed efektami generowania zbyt dużego obciążenia. Jeżeli jednak ograniczenia będą zbyt wysokie, wystąpić mogą problemy z działaniem strony. Dobrej jakości hosting niweluje to ryzyko, ponieważ limity ustalane w ramach takiej usługi są zwykle jasno przedstawione i odpowiednio dopasowane do wymagań prowadzonej witryny. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stron, które wykorzystują dużo zasobów procesora i pamięci RAM serwera. Zbyt niski limit może utrudnić rozbudowę strony www, ponieważ wtyczki przetwarzające dane zaczynają wówczas potrzebować dostępu do coraz większych zasobów. Odpowiednie parametry pakietu mają kluczowe znaczenie zarówno w przypadku sklepów internetowych, jak i blogów. Decydując się np. na dedykowany hosting WordPress, zyskać można rozwiązanie bardzo dobrze zoptymalizowane pod potrzeby tego systemu zarządzania treścią.

Artykuł partnera

Zobacz