Nowości

Na czym polega przechowywanie dokumentów w chmurze?

Chmura dla firm to rozwiązanie, po które sięga coraz większa liczba przedsiębiorstw. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ten sposób przechowywania danych jest nie tylko wygodny, lecz także bezpieczny. Co więcej, korzystanie z chmury internetowej w ramach outsourcingu usług umożliwia obniżenie kosztów, które generowałoby utworzenie takiej infrastruktury w siedzibie firmy.

Co to jest chmura internetowa? Co warto o niej wiedzieć?

Zanim przejdziemy do tego, na czym polega przechowywanie danych w chmurze, warto wcześniej dowiedzieć się, co to jest chmura internetowa. Usługa ta polega na zapisywaniu różnorodnych danych na serwerach. Najczęściej przedsiębiorcy korzystają z usług firm hostingowych i telekomunikacyjnych, które oferują rozbudowane Data Center – w ten sposób mogą przechowywać dane poza siedzibą firmy. Użytkownik chmury dla firm może uzyskać dostęp do znajdujących się na niej danych z każdego zakątka świata. Cyfrowe dokumenty są zabezpieczane i szyfrowane, dzięki czemu nie mogą zostać przechwycone bądź uszkodzone.

Na czym polega przechowywanie dokumentów w chmurze?

Aby przechowywać dokumenty w chmurze, najpierw należy wykonać ich cyfrową wersję. Dopiero w takiej postaci można przesłać je na serwery. Zapisywanie danych w chmurze jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się do panelu użytkownika chmury, a następnie wgrać wybrane pliki. Możemy wykonać tę czynność za pomocą każdego urządzenia z dostępem do Internetu – telefonu, komputera stacjonarnego, tabletu czy laptopa.

Dokumenty, które widzimy w chmurze dla firm, tak naprawdę zapisane są na serwerach. Te z kolei umieszczone są w szafach serwerowych w serwerowniach. Nieustanna praca serwerowni gwarantuje nam nieograniczony dostęp do danych wgranych na chmurę – w dzień i w nocy. Jednak przez to w takim pomieszczeniu muszą być zachowywane odpowiednie warunki. Mowa tutaj w szczególności o optymalnej temperaturze, dzięki której serwery się nie przegrzewają. Co więcej, serwery muszą być złożone z najlepszych komponentów, które są trwałe i niezawodne. Ponadto dostęp do serwerowni powinni mieć wyłącznie pracownicy tego miejsca. Gdzie znaleźć bezpieczne i nowoczesne Data Center zapewniające wartą uwagi chmurę dla firm?

INEA CloudPro – niezawodna chmura dla firm

Poszukując najlepszej chmury dla firm, warto zwrócić uwagę na ofertę INEA, która proponuje udostępnianie mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej w modelu IaaS. INEA CloudPro zapewnia niezawodne działanie dzięki serwerom zbudowanym z wysokojakościowych komponentów marki Intel i Dell, a także wykorzystaniu wirtualizacji klasy enterprise od Vmware.

INEA CloudPro zapewnia dostęp do plików 24/7/365, z każdego miejsca na ziemi. W dodatku wszystkie poufne dane przechowywane są zgodnie z RODO. Decydując się na chmurę dla firm w INEA, można wykonywać kopie zapasowe według zasady 3-2-1, dzięki czemu w razie potrzeby będzie można łatwo odzyskać dane. Zakłada ona przechowywanie minimum trzech kopii zapasowych, na dwóch różnych nośnikach, w tym na jednym poza siedzibą firmy.

Zobacz