Nowości

Chcesz ogrzać chłodną łazienkę? Wybierz elektryczny grzejnik łazienkowy

Remont łazienki w trakcie lub już niebawem, a Ty nie wiesz, jaki sposób jej ogrzewania wybrać? Elektryczne grzejniki łazienkowe to ekologiczne i wygodne rozwiązanie. W przypadku urządzeń polskiego producenta Thermoval masz możliwość wyboru nawet kilku typów grzejników. Dzięki temu dobierzesz je zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Grzejniki konwektorowe, drabinki zasilane prądem czy dekoracyjne promienniki podczerwieni montowane na ścianie ogrzeją każdą łazienkę!

Jak wybrać odpowiedni grzejnik elektryczny?

Optymalna temperatura w łazience powinna wynosić 22-24°C, w zależności od preferencji użytkowników, wysokości i powierzchni pomieszczenia czy panującej w nim wilgotności. Przy zakupie grzejnika elektrycznego zwróć uwagę na jego moc. Przyjmuje się, że na metr kwadratowy pomieszczenia optymalna moc grzejnika waha się od 75 do 100W. 

Musisz też zdecydować, który rodzaj urządzenia wybierasz. 

  • Grzejniki konwekcyjne (konwektory) zasysają zimne powietrze, które krąży wokół znajdujących się w nich grzałek i po ogrzaniu jest wyrzucane ku górze. Szybko działają, są lekkie i poręczne, można używać ich w różnych pomieszczeniach. Są wieszane na ścianie albo mobilne, na praktycznych nóżkach czy kółkach. 
  • Elektryczne drabinki łazienkowe mają wiele plusów pod względem wizualnym, bo możesz dobrać wzór, wielkość, a nawet kolor urządzenia do swoich potrzeb. Ciepło reguluje się termostatem lub wygodnym panelem. Elektryczne grzejniki łazienkowe polskiej marki Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-lazienkowe-elektryczne/) w kształcie drabinki produkowane są ze stali nierdzewnej, aluminium i stali węglowej. Ich walorem jest trwałość oraz ergonomiczne ułożenie elementów grzejnych, na których można suszyć ręczniki czy ubrania. 
  • Ostatnim typem grzejników elektrycznych, które warto polecić, są promienniki podczerwieni. Wytwarzana przez nie podczerwień nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, ale oddaje ciepło rzeczom, meblom i osobom znajdującym się w pobliżu. Nowoczesny design tych urządzeń - spełniają funkcję użytkową i dekoracyjną jednocześnie. W przypadku elektrycznych grzejników łazienkowych na podczerwień Thermoval można wybrać model kolorowy, biały, czarny albo imitujący szary beton. 

Zalety łazienkowych grzejników elektrycznych

Dużym plusem tych urządzeń jest z pewnością łatwość ich montażu i przyłączenia do zasilania. Wystarczy, że masz gniazdko elektryczne w pobliżu grzejnika i po chwili możesz cieszyć się ciepłem w pomieszczeniu. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy na dachu budynku lub na gruncie zamontowane są panele fotowoltaiczne. Szeroka dostępność wzorów i kolorów grzejników oraz stosunkowo niska cena urządzeń również działają na ich korzyść. Jeśli Twoje dotychczasowe źródło ciepła nie zdaje egzaminu, to jest to idealne rozwiązanie, aby dogrzewać łazienkę. 

Sterowanie elektrycznym grzejnikiem łazienkowym

Chyba nikt nie lubi wychodzić z ciepłej kąpieli do chłodnego pomieszczenia. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wybrać grzejnik elektryczny z możliwością programowania temperatury oraz godzin jego działania. Dzięki tym funkcjom dopasujesz optymalną pracę grzejnika w łazience do pory dnia i przyzwyczajeń mieszkańców domu. Grzejnik może włączać się nad ranem, kiedy domownicy wstają i korzystają z porannej toalety oraz wieczorem, gdy biorą prysznic i kąpiel. Nie muszą natomiast uruchamiać się w ciągu dnia, gdy w domu jest pusto. Mogą również pracować całą dobę, ale tylko wtedy, kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej komfortowej. 

Jak ograniczyć koszty ogrzewania łazienki?

Najlepszym rozwiązaniem jest montaż elektrycznych grzejników łazienkowych w domach wyposażonych we wspomniane już wcześniej panele fotowoltaiczne. Te produkują energię elektryczną dla gospodarstwa domowego z promieni słonecznych. 

Jeśli już zainwestowałeś w to rozwiązanie, to nie ma powodu do wątpliwości: zamontuj grzejnik elektryczny w swojej łazience i ciesz się komfortem oraz bezpłatnym ogrzewaniem. Natomiast, gdy dopiero rozważasz założenie takiej instalacji, to zapoznaj się z programem Mój Prąd 4.0, dzięki któremu możesz otrzymać dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Dla paneli fotowoltaicznych to kwota do 4000 zł. Decydując się na magazyn energii, który będzie “przechowywał” wyprodukowany prąd, którego nie zdążysz w danym okresie wykorzystać, możesz otrzymać nawet 7500 zł dofinansowania. Taka inwestycja daje możliwość swobodnego korzystania z urządzeń elektrycznych, między innymi takich, jak elektryczne grzejniki. Nie będziesz się martwić kosztami energii, bo pozyskasz ją zupełnie za darmo.

Artykuł partnera

Zobacz