Nowości

Smart House, czyli inteligentna ochrona przed włamaniem

​W celu wyeliminowania ryzyka włamania do domu lub mieszkania, coraz chętniej sięgamy po rozwiązania, które oferuje nam nowoczesna technologia. Oczywiście w tym przypadku mowa jest o inteligentnym systemie zarządzania domem, czyli idei Smart House, nazywanej również ochroną i monitoringiem XXI wieku. Czym zatem jest inteligentny dom i jak należy odpowiednio go wyposażyć?

Inteligentny dom – co to właściwie znaczy?

Smart House, czyli inteligentny dom, to zespół nowoczesnych urządzeń – głównie czujników i kamer – dzięki którym żyje nam się w domu lub mieszkaniu znacznie wygodniej, bezpieczniej, a także taniej – otóż taka technologia najczęściej wiąże się ze zmniejszeniem wysokości rachunków za prąd. Czujniki alarmowe mogą spełniać bardzo różne funkcje, np. wykrywać ruch, dym, ogień, ale też monitorować zdarzenia typu: otwarcie okien, drzwi bądź bramy garażowej. Co więcej, przy ich wykorzystaniu możemy otrzymać informację nawet o otworzeniu sejfu lub szafki, w której znajdują się cenne przedmioty.

Jak działają systemy inteligentnego domu?

Systemy nowoczesnych urządzeń typu Smart House można kontrolować przy pomocy urządzeń mobilnych, takich jak smartfon lub tablet. W tym celu należy zainstalować odpowiednią aplikację, dzięki której możliwa jest komunikacja z nimi, bez względu na to, gdzie się znajdujemy – nawet z drugiego końca świata – o ile oczywiście mamy tam dostęp do Internetu.

Przy pomocy takiej aplikacji możemy wydawać różne polecenia do centrali znajdującej się w naszym domu, na przykład po to by nakazać zamknięcie drzwi lub okien, włączyć system alarmowy, zawiadomić ochronę, ale też po to by wyłączyć prąd czy gaz.

Takie system inteligentnego domu chroniącego przed włamaniem najczęściej składa się z:

• centralki Smart House,

• inteligentnych czujników – różnego typu,

• kamer do monitoringu,

• systemów alarmowych,

• zestawu do monitoringu.

Tuya Smart Smart Life - urządzenia najwyższej jakości

System inteligentny dom cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Jeszcze do niedawna postrzegany był jako luksus dostępny tylko dla wybranych. Dziś jest w zasięgu praktycznie każdego z nas. Aby zaopatrzyć się w urządzanie Smart House najwyżej jakości wystarczy odwiedzić sklep z elektroniką https://elty.pl/, w którym oferowane są produkty zarządzane przez aplikacją Tuya Smart Life. Znajdziemy tam pełne wyposażenie inteligentnego domu, począwszy od różnego rodzaju inteligentnych czujników, takich jak: czujnik ruchu, otwarcia drzwi i okien, ale też czujnik oświetlenia, temperatury czy zalania, po przekaźniki, kamery, gniazdka sterowane WiFi, dotykowe włączniki światła czy syreny alarmowe Tuya.

Inteligentny dom może składać się z dziesiątek różnych produktów, które dzielą się na centralę oraz komponenty funkcjonalne i sterujące, a wszystkie dostaniemy w sklepie z elektroniką Elty. Warto na nie postawić, bo zdaniem specjalistów Smart Home to przyszłość, która coraz śmielej zagląda do naszych domów.

Artykuł partnera

Zobacz