Nowości

Jak dbać o skórę okolic oczu?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna, jeśli więc zależy nam na jej prawidłowej pielęgnacji, powinniśmy rozpocząć ją już w okolicach dwudziestych urodzin. Co więcej, od samego początku musi się ona składać tak z jej nawilżania, jak i odpowiedniego odżywiania.

Oczy mogą narażać nas na różne dolegliwości. Najczęściej mamy do czynienia z ich pieczeniem, łzawieniem oraz zaczerwienieniem, choć częstym problemem bywają również opuchnięte powieki, sińce i tak zwane worki pod oczami. Wśród domowych sposobów najczęściej powtarzają się okłady z rumianku oraz czarnej i zielonej herbaty.

Jeśli zmagamy się z opuchniętymi powiekami, często skuteczny jest też masaż zwłaszcza, jeśli wykonuje się go począwszy od zewnętrznego po wewnętrzny kącik oka. Skuteczny może też okazać się przykładany do powieki, a wcześniej owinięty w chusteczkę higieniczną lód. W sklepach jakiś czas temu pojawiły się też tak zwane okulary żelowe, choć równie pomocne okazują się często okrągłe gryzaczki, które często kupuje się niemowlętom.

Maseczki pod oczy

Najlepsze domowe maseczki pod oczy

Maseczka z oczaru

Jeśli nasze oczy są opuchnięte i zmęczone, dobrym pomysłem może okazać się wymieszanie 20 gramów suszonych liści oczaru ze świetlikiem lasowym. Do tak przygotowanej mieszanki warto dodać odrobinę proszku agar-agar i boraxu, a następnie zalać wszystko wrzącą wodą. Po ostudzeniu wywar powinien zostać przecedzony. Uzyskany w ten sposób żel ma właściwości chłodzące, skutecznie eliminuje więc opuchliznę.

Maseczka z pietruszki

Maseczka z pietruszki jest przygotowywana z myślą o opuchniętych i podkrążonych oczach, nie można jednak nie docenić i tego, że charakteryzuje się działaniem przeciwzmarszczkowym. Do jej wykonania niezbędna będzie nam posiekana natka pietruszki oraz dwie łyżeczki śmietany, którą można opcjonalnie zastąpić zsiadłym mlekiem. Papkę należy nałożyć na zamknięte powieki, a po piętnastu minutach zmyć z użyciem zimnej wody.

Maseczka z ziemniaka

Innym rozwiązaniem, które charakteryzuje się dużą skutecznością, gdy nasze oczy są opuchnięte i podkrążone, jest obrany, surowy, a następnie starty na drobnej tarce ziemniak. Miazga powinna być odciśnięta, gdy zaś uzyskamy suchą papkę, pozostaje nam już tylko nałożyć ją na powieki, po 20 minutach można ją delikatnie zmyć.

Maseczka z ogórka

Przekleństwem wielu osób są cienie pod oczami, na szczęście i z nimi można sobie skutecznie radzić. Wystarczy, że nasączymy waciki kosmetyczne w soku z ogórka gruntowego, a potem nałożymy je na skórę pod oczami i pozostawimy tam przez 15 minut.

Zobacz