Nowości

Medycyna estetyczna - poczuj się wyjątkowo

Kiedyś wizyty u kosmetyczki zarezerwowane były na specjalne okazje, dziś natomiast stanowią integralny element dbałości o nienaganny wygląd. Ale to nie jedyne rozwiązanie, gdyż obecnie równie dużą popularnością cieszą się profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. I wcale nie muszą to być inwazyjne zabiegi z użyciem skalpela.  Nie da się ukryć, że zabiegi medycyny estetycznej z dnia na dzień zyskują na popularności. Kiedyś kojarzone były wyłącznie z celebrytami, dziś może pozwolić sobie na nie każdy z nas. Dzięki profesjonalnym zabiegom można kompleksowo zadbać o nienaganny wygląd twarzy i całego ciała. Jakie zabiegi są szczególnie polecane?

Medycyna estetyczna - dlaczego warto?

W dzisiejszym świecie zabiegi medycyny estetycznej na stałe wpisały się w nasz kalendarz dbania o urodę. Korzystanie z profesjonalnej pomocy medycyny estetycznej nie jest zarezerwowane jedynie na wyjątkowe okazje – trudno bowiem wyobrazić sobie skuteczną profilaktykę anti – aging bez wykonania zabiegów odmładzających. W dobie narażenia na stres, zanieczyszczenia środowiska, używki i niewłaściwą dietę – a zatem źródeł wolnych rodników – procesy starzenia postępują szybciej. A to wymaga specjalistycznych zabiegów. Ale to nie jedyne zastosowanie medycyny estetycznej – dzięki niej skorygujemy niedoskonałości, przeszkadzające nam defekty estetyczne. Kompleksowo zadbamy o nienaganny wygląd twarzy i ciała. Należy oczywiście pamiętać, że ogromne znaczenie ma profilaktyka. Świadomość tego, jakie są przyczyny przebarwień na twarzy czy zmarszczek pozwala uniknąć czynników sprzyjających powstaniu tych defektów skórnych.  

Efekt końcowy zabiegu i zadowolenie klienta zależą od kilku czynników. Najczęściej są kształtowane oczekiwaniami klienta i tym, co ustalone zostanie podczas konsultacji lekarskiej przed zabiegiem. Niemały wpływ ma także technika wykonania zabiegu, użyta aparatura i preparaty, doświadczenie zawodowe specjalisty, renoma gabinetu medycyny estetycznej. I w końcu – wiele zależy także od indywidualnych predyspozycji organizmu. O pełnym sukcesie zabiegu – zarówno dla wykonującego, jak i osoby zabiegowi się poddającej – jest uzyskanie świeżego, młodego i naturalnego wyglądu, w którym na próżno dopatrywać się jakiejkolwiek ingerencji. Chodzi o to, że zauważalny jest efekt znacznej poprawy wyglądu, jednak efekt ten tak doskonale harmonizuje z naturalną urodą, że nie podejrzewamy w tym udziału specjalisty medycyny estetycznej. 

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W przypadku absolutnie każdego zabiegu medycyny estetycznej uzyskać można naturalny, estetyczny efekt prowadzący do uzyskania pięknego, młodego wyglądu. Przykładem takich zabiegów, które pozwalają na uzyskanie naturalnego, natychmiastowego efektu jest botoks czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Kolejnym zabiegiem przynoszącym spektakularne efekty jest wolumetria twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, umożliwiająca modelowanie kształtu policzków, skroni czy brody kwasem hialuronowym. Uwielbiany przez pacjentki jest także lifting twarzy z wykorzystaniem nici PDO. Bez użycia skalpela można przeciwdziałać zmianom starzeniowym na twarzy i uzyskać efekt podciągnięcia i ujędrnienia skóry. Doskonałe efekty przynosi także seria zabiegów laseroterapii czy mezoterapii. Wówczas liczyć możemy na wygładzenie i ujędrnienie skóry, redukcję zmarszczek i przebarwień, spłycenie blizn potrądzikowych czy pękających naczynek.

W gabinecie medycyny estetycznej można zadbać nie tylko o twarz, ale także o ciało. Takie nieinwazyjne i bezbolesne zabieg jak endermologia czy HIFU pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha czy innych okolic. Bardzo skuteczna jest także lipoliza iniekcyjna, redukująca depozyty tłuszczu nad kolanami, boczki, chomiczki, podwójny podbródek czy tłuszcz nad kolanami. Inne zabiegi ułatwiające modelowanie sylwetki to osocze bogatopłytkowe czy Dermapen na rozstępy, a także Termolifting ujędrniający i odmładzający skórę.

Artykuł partnera

Zobacz