Nowości

Jak radzić sobie ze stresem. Tabletki na stres Grinday Relan

​Stres stanowi poważny problem obecnych czasów. Nie tylko utrudnia życie i pogarsza samopoczucie, lecz także w dłuższym okresie czasu może skutkować poważnymi chorobami. Codzienny stres towarzyszy nam wszędzie, w pracy, na drodze, czy nawet podczas oglądania telewizji. Krótkotrwały stres zdarza się każdemu i ma nawet korzystny wpływ, gdyż działa pobudzająco.

Natomiast długotrwały stres odbija się na zdrowiu. Analiza wielu przypadków wykazuje, że stres jest jednym z czynników powodujących powstawanie w organizmie wolnych rodników. Są to utleniacze, które pobierają z komórek elektrony, aby uzupełnić swój niesparowany elektron, tym samym uszkadzają tkanki organizmu. Prócz dostarczenia organizmowi antyoksydantów w diecie i w suplementach, należy ograniczać stres w życiu.

Znamy różne sposoby radzenia sobie ze stresem. Dobrze działają rytuały pozwalające zakończyć stresujący czas pracy i rozpocząć relaksujący czas odpoczynku, który pozwoli się zregenerować. Techniki relaksu i wypoczynku są różne, zaś ich wybór zależy od naszych upodobań. Dla jednych najlepszym relaksem jest fotel i książka, zaś dla innych pójście na mecz lub na siłownię. Niemniej jednak redukcja stresu jest na tyle ważna, że warto wziąć pod uwagę stosowanie tabletek na stres. Opinie o preparatach są bardzo różne, zaś oferta w aptekach ogromna. Można się zastanowić, jakie kryteria powinny spełniać dobre tabletki na stres.

Lepsze efekty i mniejsze skutki uboczne oferują preparaty zawierające naturalne ekstrakty roślinne, które są bardziej skuteczne niż substancje syntetyczne. Na szczególną uwagę zasługują tzw. adaptogeny, czyli substancję ułatwiające przystosowanie się do środowiska, tym samym redukujące stres. Do najsilniejszych adaptogenów zaliczana jest ashwagandha i żeń-szeń. Są one szczególnie zalecane w czasie wyczerpania fizycznego i psychicznego, tym bardziej, że nie uzależniają. Żeń-szeń reguluje produkcję hormonów związanych ze stresem. Ponadto poprawia również funkcje poznawcze i zdolność uczenia się i zapamiętywania. Ashwagandha działa przeciwstresowo, antydepresyjnie, poprawia koncentrację i możliwości uczenia się.

Ekstrakt z korzenia i liści witanii ospałej, czyli ashwagandha oraz korzeń żeń-szenia koreańskiego znajdziemy w preparacie Grinday Relan, który stanowi jedyną w Polsce tego rodzaju mieszankę starannie wyselekcjonowanych ekstraktów standaryzowanych, które łagodzą stres. Co wyróżnia preparat Grinday Relan na tle innych? Przede wszystkim zawiera on aż 4 opatentowane składniki: Sensoril®, Saffr’Activ®, Serenzo™ oraz SOD B Extramel®. Dlaczego warto wybierać składniki opatentowane? Głównie dlatego, że mamy większą pewność ich skuteczności oraz tego, że nie wystąpią skutki uboczne. Suplementy nie podlegają drobiazgowej analizie jak leki. Natomiast składniki opatentowane muszą przejść dodatkowe badania kliniczne, aby udowodnić swoje działanie i otrzymać patent. Recenzja tego preparatu wskazuje szczególnie wysokiej jakości składniki, będące unikatową mieszanką. Ponadto jest to preparat wegański, dostępny w aptekach i pochodzący od polskiego producenta.

Artykuł partnera

Zobacz