Nowości

Jak ubrać się na chrzciny – moda 2021

​Chrzest to uroczystość religijna, która ma znaczenie dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że w tym dniu chcemy wyglądać elegancko i odświętnie. Jakie są najnowsze trendy? W co warto się ubrać?

Takie wydarzenia jak chrzest są okazją do tego, by spotkać się członkami rodziny, z którą na co dzień się nie widujemy. Jest to też odpowiedni moment, by zachwycić stylem i klasą. Sprawdźmy więc, co pozwoli nam zrobić dobre wrażenie.

Ponadczasowy garnitur

Trendy się zmieniają, ale garnitury męskie są zawsze w modzie. Nie oznacza to jednak, że możemy założyć każdy model. Z pewnością zrezygnujmy z modeli czarnych. Kolor ten jest zarezerwowany na inne okazje. Nosi się go jesienią i zimą lub po zmroku. Poza tym ma też swój wymiar symboliczny – niektórym kojarzy się z pogrzebem, a chrzest to radosne wydarzenie.

Najlepsze kolory to odcienie szarego, niebieskiego, beżowego. Panowie niezmiennie koncentrują się raczej na garniturach gładkich. Bardzo ważne, by garnitur był skrojony na miarę – nie możemy w pośpiechu dzień wcześniej szukać garnituru w sieciówkach ani pożyczać go od kolegi z pracy. Każdy z nas ma inną sylwetkę, a tylko w idealnie dobranym do niej garniturze będziemy wyglądać dobrze. Do tego ważna jest elegancka koszula. Uniwersalnym i bezpiecznym wyborem będzie biel, ale możemy pokusić się o koszulę w kolorze pastelowym.

Jak nie garnitur to co?

>W zależności od tego, czy jesteśmy rodzicem chrzczonego dziecka, jego ojcem chrzestnym, czy tylko gościem, nasz strój ma cechować inny poziom formalności. Dla rodzica lub ojca chrzestnego garnitur jest obowiązkowy. Natomiast jeśli jesteśmy zaproszeni jako gość, mamy nieco więcej swobody. Wtedy też możemy założyć spodnie chinosy, koszulę lub golf i marynarkę. Ciekawe modele marynarek, które w dniu chrztu świętego będą idealne, znajdziemy, przeglądając marynarki męskie od Lancerto. W takim zestawieniu marynarka i spodnie nie muszą być w tym samym kolorze, mało tego, interesujące połączenie będą stanowiły kontrasty. Zamiast szarości, błękitów i beżu możemy postawić na takie kolory jak ciemna zieleń albo antracyt.

Jeansy na chrzcinach?

Ciekawą stylizacją dla nas jako gościa będzie ta, w której połączymy elegancką koszulę, męską kamizelkę i… jeansy! Wydawałoby się, że spodnie tego typu w ogóle nie sprawdzą się podczas uroczystych wydarzeń, tymczasem jeśli zgrabnie połączymy je z pozostałymi elementami garderoby, mogą prezentować się dobrze. Kamizelka może być zarówno casualowa, jak i bardziej odświętna. Pamiętajmy też o takich dodatkach jak elegancki skórzany pasek.

Z czego zrezygnować?

Wiemy już, co założyć możemy. Warto by się zastanowić, z czego musimy zrezygnować. Jak już było wcześniej, nie nosimy czarnego garnituru. Oprócz tego nie zakładajmy koszuli z krótkim rękawem. Czasem w sprzedaży są takie, które mają uchodzić za eleganckie, ale rękaw jest krótki – taka koszula wcale nie jest elegancka. Tak samo nie możemy nosić hawajskich koszul, wzorzystych T-shirtów i krótkich spodenek. Zostawmy je na codzienne wyjścia.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz