Nowości

Żywność ekologiczna - dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?

"Jesteś tym, co jesz". To stwierdzenie nie jest dla nikogo zaskakujące. Zdrowe odżywianie to bardzo ważna kwestia. Wpływa na zdrowie naszej skóry, włosów i paznokci, a także na nasze ogólne samopoczucie. Odpowiednia dieta może dodać nam energii, poprawić pracę mózgu, zwiększyć pamięć i koncentrację oraz zasilić nasz organizm. Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną?

Żywność ekologiczna - właściwości

Żywność ekologiczna zyskuje coraz większe poparcie. Konsumenci szukają zdrowszych opcji żywieniowych i chcą wiedzieć więcej o pochodzeniu i produkcji swojego jedzenia. Istnieje wiele powodów, aby wybrać produkty ekologiczne nad konwencjonalnymi, ale zawęziliśmy listę do zaledwie kilku.

Co to jest żywność ekologiczna? Dowiedz się więcej na https://zdrowywilk.pl/a,igwq

Żywność wolna od pestycydów

Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że produkty organiczne zawierają trwałe pestycydy niż produkty ekologiczne. Produkcja żywności ekologicznej jest ściśle monitorowana pod kątem stosowania herbicydów, fungicydów i nawozów.

Rolnictwo ekologiczne produkuje zdrową żywność, bez użycia toksycznych pestycydów. Chociaż niektórzy rolnicy ekologiczni mogą stosować pestycydy, większość z nich jest wytwarzana przede wszystkim z substancji naturalnych. Te naturalne pestycydy muszą być również zatwierdzone do produkcji ekologicznej. Lista jest tworzona na podstawie wkładu rolników, właścicieli firm i rzeczników konsumentów. Ogólna zasada jest taka, że materiały naturalne są dozwolone, a syntetyczne nie. Istnieją jednak wyjątki.

Żywność niemodyfikowana genetycznie

Żywność organiczna jest najlepszym sposobem na uniknięcie składników GMO, żywności GMO i innych zanieczyszczeń. Używanie organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO), w produktach ekologicznych jest nielegalne. GMO nie jest dozwolone w produktach ekologicznych. Rolnicy i przetwórcy muszą udowodnić, że nie używają GMO, oraz że chronią swoje produkty przed kontaktem z zakazanymi substancjami, takimi jak GMO.

Żywność ekologiczna

Brak sztucznych barwników, konserwantów i aromatów

Żywność ekologiczna jest wolna od sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Czysta dieta oznacza zdrowsze jedzenie.

W żywności ekologicznej nie wolno używać sztucznych barwników, konserwantów ani aromatów. Tylko 40 syntetycznych substancji może być używanych w pakowanej żywności organicznej i to tylko po tym, jak niezależni i zatwierdzeni przez rząd eksperci przejrzą sprawę.

Zdrowa gleba

Rolnictwo ekologiczne produkuje zdrową glebę. Zdrowa gleba produkuje zdrową żywność i zdrowe środowisko. Rolnictwo ekologiczne opiera się na zdrowej glebie. Rolnicy ekologiczni stosują nawozy organiczne i zmiany w glebie. Zdrowa gleba jest lepsza dla roślin, ponieważ pozwala im oprzeć się chorobom, suszy, a nawet owadom.

Dlaczego warto wybrać produkty ekologiczne?

Zamiast kupować przetworzoną żywność, szukaj bezpośrednich dostawców i producentów, którzy produkują certyfikowaną żywność ekologiczną. Bio Food jest jednym z takich producentów. W naszej ofercie nie znajdziesz żadnych przetworzonych produktów. Rozumiemy, jak ważne jest odżywianie, dlatego nasze soki z kiszonych warzyw, ekologiczne przetwory i musy powstają na podstawie tradycyjnych receptur. Nie zawierają żadnych sztucznych substancji, barwników ani konserwantów. Nasze przetwory pochodzą z certyfikowanych ekologicznie gospodarstw, gdzie życie toczy się powoli i w zgodzie ze środowiskiem.

Kiszone buraki i sok z selera, a także kompot z truskawek pachną naturalnie i zachwycają smakiem. To gwarancja, że są najwyższej jakości.

Nadal wspieramy rolnictwo ekologiczne jako jeden z przemysłów przetwórczych, które wspieramy. Gwarantujemy wysokiej jakości żywność wyprodukowaną z użyciem wyłącznie naturalnych nawozów, a także bez antybiotyków. Aby nasi klienci byli zadowoleni z jakości naszych produktów, degustujemy wszystkie nasze warzywa i owoce.

Zobacz