Nowości

Krem do twarzy na lato - jak zadbać o poprawną pielęgnację twarzy

Lato to nie tylko czas odpoczynku, obfitości owoców i jagód oraz smakowitych opowieści. Lato to negatywny wpływ promieni UV na skórę twarzy, gorący wiatr i pyłki roślin. Dlatego tak ważna staje się poprawna pielęgnacja twarzy w lato. Oczywiście, każda kobieta regularnie dba o skórę twarzy i stosuje kosmetyki znanych marek, ale to nie wystarczy! Konieczne jest poznanie specyfiki doboru kremów i żeli chroniących skórę przed działaniem agresywnych czynników środowiskowych w okresie letnim. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu do twarzy na lato. W gorącym okresie wiele czynników negatywnie wpływa na skórę:

  • duża suchość powietrza i kurz (zatykają pory);
  • Zwiększone wydzielanie płynów ustrojowych (pocenie się), powodujące nadmierną suchość skóry;
  • wysokie temperatury powietrza;
  • promieniowanie UV, które może zmienić strukturę i stan Twojej skóry
  • Niekompletne oczyszczenie skóry;
  • Nadmierna ilość kosmetyków dekoracyjnych;
  • Częste korzystanie z klimatyzatorów.

Ze względu na tak wiele negatywnych czynników, pielęgnacja twarzy w lecie musi być szczególna, a krem - dobrany starannie i kompetentnie.

Krem do twarzy na lato - cechy charakterystyczne

Zanim kupisz jakiekolwiek kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy w lecie, musisz zapoznać się z niektórymi cechami, które będziesz musiał wziąć pod uwagę. A więc krem do twarzy na lato:

  1. Musi mieć lekką i delikatną konsystencję, bardzo pożądane jest, aby miał żelową strukturę, co pozwoli na równomierne nałożenie go na twarz i nie spowoduje obciążenia skóry.
  2. Musi mieć właściwości odżywcze, ale jeśli skóra kobiety jest sucha i odwodniona, należy preferować wersję lżejszą - skóra latem nie powinna być obciążona zbyt wysokim stężeniem składników odżywczych, dla zachowania zdrowia wystarczy lekkie przywrócenie równowagi lipidowej (tłuszczowej).
  3. Musi być nawilżający, i to jest najważniejsze kryterium przy wyborze środków do pielęgnacji twarzy w lecie. A każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia i nawet skóra nadmiernie tłusta powinna być okresowo pielęgnowana tym kremem.

Dodatkowo, krem do twarzy na lato powinien zawierać kompleksy przeciwzapalne i antybakteryjne, które szybko pozbędą się podrażnień skóry i zapobiegną rozwojowi stanów zapalnych.

Jak dobrać krem do twarzy na lato do rodzaju cery

Często spotykam się z kobietami, które kupują produkty do pielęgnacji skóry kierując się "prestiżem marki, radą koleżanki lub reklamą" - jest to tak błędne podejście, które często skutkuje zaczerwienieniami, zaskórnikami i złuszczaniem się skóry.

Uwaga: Przy wyborze kremu do twarzy kieruj się przede wszystkim rodzajem swojej cery!

Skóra tłusta

Pod wpływem promieni ultrafioletowych gruczoły łojowe pracują w trybie intensywnym, dlatego u kobiet z tłustym typem cery w okresie letnim na twarzy pojawia się błyszczenie. W przypadku zaobserwowania tego zjawiska, konieczne będzie zastosowanie środka czyszczącego i osuszającego. Z kolei skóra tłusta może zareagować w dokładnie odwrotny sposób: stanie się nadmiernie sucha i będzie się łuszczyć. Co mogę zrobić w takim przypadku?

Jeśli masz tłustą skórę, polecam wybrać krem do twarzy zawierający wyciąg z ogórka lub nagietka, ponieważ te roślinne składniki sprawdzają się w uniwersalnym zastosowaniu i w każdym przypadku będą normalizować skórę.

Skóra normalna

Właściciele tego typu skóry mogą uważać się za szczęściarzy, ponieważ nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji. Niemniej jednak twarz powinna być oczyszczona żelem lub tonikiem, a następnie nawilżona kremem.

W przypadku skóry normalnej, latem można stosować nawilżający krem do twarzy z wyciągiem z marchwi, winogron lub olejkiem migdałowym.

Skóra sucha

Sucha skóra to najgorszy rodzaj skóry w lecie, dlatego pamiętaj, aby znaleźć odpowiedni i skuteczny krem pielęgnacyjny. Krem do twarzy dla suchej skóry latem musi być kremem nawilżającym. I, musi być stosowany stale, a jeśli jest uczucie ściągnięcia, koloryt skóry stał się matowy i łuszczący się, to pielęgnacja musi być bardziej intensywna - na przykład, trzeba nawilżać twarz kremem w ciągu dnia pracy, ale przed tym trzeba całkowicie oczyścić skórę z kurzu / brudu i makijażu.

Suchą skórę można nawilżać kremem rumiankowym, kremem z awokado lub kremem ze spermaceti i lanoliną.

Uwaga: Jeśli kobieta ma cerę problematyczną z trądzikiem i wypryskami, wszelkie produkty pielęgnacyjne może stosować tylko po konsultacji z kosmetyczką lub dermatologiem.

Zobacz