Nowości

Jak stworzyć udany makijaż wieczorowy

Wieczorowy makijaż będzie się nakładać na specjalne okazje, najczęściej to imprezy w klubie nocnym, studniówka, sylwester, bal karnawałowy czy wesele. Warto wiedzieć o czym trzeba pamiętać nim będzie się wykonywać taki właśnie makijaż wieczorowy. Makijaż wieczorowy to tak naprawdę wisienka na torcie w trakcie przygotowania takiej wyjątkowej stylizacji. Najczęściej będzie on połyskujący, podkreśla nasze oczy i tak naprawdę inaczej niż makijaż na co dzień będzie nieco bardziej ekstrawagancki. Można tam wykorzystać bardziej nasycone kolory cieni do powiek czy też szminki, długie sztuczne rzęsy a takżę drobne dodatki między innymi brokat.

Makijaż wieczorowy – cenne wskazówki

Makijaż okolicznościowy - ślubny, na imrezę

W zależności od okazji czy rodzaju imprezy makijaż wieczorowy może być bardziej albo też mniej wyrazisty. Oczywiście jeśli chcemy się wybrać na elegancki bal czy wesele będziemy mieć na wudzae bardziej stonowany makijaż, w którym rezygnuje się z mnóstwa połyskliwych dodatków czy sztucznych rzęs. Zamiast tego można postawić na estetykę z przełamanym jasnym lekko rozświetlającym cieniem, na którym pojawi się kreska wykonywana eyelinerem.

Na sylwester czy imprezę w klubie można wykonywać makijaż, który będzie w całości oparty o czarne cienie (sprawdź cenę cieni) rozprowadzane również pod łuk brwiowy i oczywiście w taki sposób, by nie wyglądał on karykaturalnie. Oprócz tego będzie trzeba wziąć pod uwagę typ oświetlenia pomieszczenia, gdzie będziemy chcieli się bawić, ponieważ światło świec i sztuczne jaskrawe oświetlenie będzie pochłaniać kolory i dlatego zbyt jasny i niewyrazisty makijaż wieczorowy może nie będzie dobrze widoczny.

Ważną sprawą będzie także typ urody kobiety oraz jej gust, ponieważ zły makijaż nie tylko będzie psuł wygląd, ale również popsuje humor. Warto także dbać o utrwalenie oraz wykorzystywać kosmetyki wodoodporne.

Profesjonalny makijaż - okolicznościowy, studniówkowy

Makijaż wieczorowy musi się utrzymać przez całą noc np : na weselu czy studniówce. Dlatego mamy różne sposoby na to, by zagwarantować sobie jego skuteczne utrwalenie. Można zacząć od dobrego przygotowania cery a więc dokładnego mycia i usunięcia martwego naskórka przez użycie peelingu oraz nawilżenia. Przydatna będzie również dobra baza pod makijaż a po nałożeniu kosmetyków będzie można również skórę pokryć nieco pudrem najlepiej takim, który ma charakter transparentny.

Niekiedy kobiety mają problem z pomadką, która będzie się szybko ścierać a na to skutecznym rozwiązaniem będzie przygotowanie ust a więc nawilżenie, unikanie nakładania zbyt długiej warstwy kosmetyku. Makijaż także będzie można utrwalić przez użycie dostępnych na rynku fixerów, które sprawią, że również ten makijaż będzie się na dłużej utrzymywał.

Zobacz