Nowości

Uratuj swój uśmiech

Któż z nas nie marzy o hollywoodzkim uśmiechu. Niestety rodzimy się z zębami takimi a nie innymi. Czasami mamy szczęście i natura obdarzy nas pięknym sznurem białych perełek. Uśmiechem olśniewamy wszystkich niczym modelki z reklam. Częściej jednak nasz zgryz przysparza nam więcej zmartwień niż radości. Szkliwo żółtawe, nierówny zgryz, szpary między jedynkami. O ile z szpar można być dumnym (takie same ma Mick Jagger a jego córka z diastemą została wziętą modelką) o tyle krzywe zęby nie są naszą ozdobą.

Jeśli w dzieciństwie nasi rodzice zwrócili na to uwagę to ratował nas jeszcze ortodonta. Często z dobrym skutkiem jeśli byliśmy konsekwentni w noszeniu aparatów nazębnych. Co innego gdy i rodziciele zlekceważyli problem a my sami po prostu nie interesowaliśmy się tym. W dorosłym życiu decydujemy się przez to na kolejny stały aparat ortodontyczny. Proces jest zdecydowanie dłuższy, trwa to zależnie od wady około dwóch lat. Jeśli chodzi o barwę szkliwa to tu w sukurs przychodzą nam przeróżnego rodzaju specyfiki do wybielania. Począwszy od past do codziennego mycia przez preparaty używane raz w tygodniu do preparatów specjalistycznych. W ten domowy sposób możemy popracować nad naszym uśmiechem i choć trochę poprawić jego wygląd.

Jednak zdarzają się przypadki całkowitego zaniedbania higieny jamy ustnej. Dochodzi to silnej próchnicy. Zęby można powiedzieć, że sypią się jeden pod drugim. W takim przypadku ratuje się co tylko można, Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje możliwość uratowania choć małej części zęba aby mieć o co zaczepić sztuczny ząb. Często po takim leczeniu konieczna jest stomatologia estetyczna (zob. Kraków IMPLA). Stan własnego uzębienia jest tak dramatyczny iż należy wstawić licówki lub zamontować sztuczne zęby na sztyftach. Jest to szalenie trudna operacja i nie wykona się jej u lokalnego dentysty choćby najlepszego w okolicy. Odpowiednie sprzęty, aparaty do prześwietlania, materiały muszą być najwyższej jakości. Także wiedza lekarza dentysty jest w szerszym zakresie wykorzystywana. Takie kliniki stomatologii estetycznej muszą na bieżąco śledzić najnowsze trendy w tej dziedzinie. Często też odbywają się seminaria i targi na których prezentuje się najnowsze osiągnięcia. Dlatego też usługi tego typu nie należą do najtańszych. Jednak czego nie robi się dla zdrowia. Medycyna idzie ciągle do przodu i wiemy coraz więcej o przeróżnych zależnościach jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Od lat wiadomo, że próchnica jest odpowiedzialna za choroby serca. Dlatego też profilaktyka przeciwko tej chorobie jest wprowadzana już w najmłodszych grupach przedszkolnych.
Bardzo często też w skutek nieszczęśliwego wypadku tracimy uzębienie. Są to sytuację gdy w jednym momencie tracimy wszystkie zęby lub nawet tylko jednego. Wtedy też z ratunkiem przychodzi nam stomatologia estetyczna. Możemy skorzystać z tańszych rozwiązań lub zainwestować w coś droższego. Dobry stomatolog doradzi nam najlepszą opcję dla nas i naszego portfela. Często też taki zabieg może trwać tylko kilka godzin a komfort naszego życia zdecydowanie ulega poprawie. 

Materiał zewnętrzny

Zobacz