Nowości

Czy warto brać suplementy podczas menopauzy?

Menopauza to niezwykle trudny okres w życiu dla wielu kobiet. Organizm przygotowujący się do przekwitania często szaleje, wywołując uderzenia gorąca, bezsenność, potliwość, wahania nastrojów, drażliwość czy szybkie męczenie się. Jest to bardzo niekomfortowe i utrudnia codzienne, normalne funkcjonowanie. Na szczęście obecnie panie borykające się z takimi problemami mogą sobie pomóc, stosując odpowiednie suplementy diety. Suplementy na menopauzę zawierają w sobie przede wszystkim estrogen, flawonoidy i witaminy.

Czy warto brać suplementy podczas menopauzy?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, menopauza potrafi bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie kobietom, więc zdecydowanie warto stosować suplementy w tym trudnym czasie. Suplementy przyjmowane podczas menopauzy skutecznie potrafią zniwelować wszystkie objawy i dzięki temu panie mogą bez problemów funkcjonować, wykonywać pracę oraz uprawiać wszystkie aktywności sportowe.

Jakie witaminy i minerały są niezbędne podczas menopauzy?

Przede wszystkim należy przyjmować wapń, który dba w tym szczególnym okresie o mocne kości, magnez, potas oraz witaminę E, która pomaga zapobiegać uderzeniom gorąca. Witaminy z grupy B i kwasy omega 3 również są przydatne. Każdy z tych składników odpowiada za wspomaganie innych funkcji w organizmie, więc należy przyjmować je kompleksowo.

Jakie są najlepsze suplementy na menopauzę?

Zdecydowanie najlepszymi i najzdrowszym suplementami na menopauzę są te, które zawierają roślinne substancje. Przede wszystkim powinny zawierać w sobie fitoestrogeny, czyli tak zwane estrogeny pochodzenia roślinnego, które regulują w organizmie wiele różnych procesów, które podczas menopauzy utrudniają kobietom normalne funkcjonowanie. Najlepsze suplementy na menopauzę to bez wątpienia te, które zawierają w sobie komplet niezbędnych witamin i minerałów w odpowiednio wysokich dawkach. Wybierając tego typu suplementy, wystarczy przyjmować tylko jedną tabletkę i nie ma potrzeby łykania kilku różnych dawek.

Naturalne suplementy na menopauzę

Naturalne suplementy na menopauzę zawierają w sobie wyciągi z roślin takich jak:

  • koniczyna łąkowa- poprawia nastrój, usuwa napięcie i zmęczenie
  • pluskwica groniasta- niweluje bóle głowy, uderzenia gorąca, potliwość
  • niepokalanek mnisi- łagodzi zmęczenie, duszności, uderzenia gorąca
  • soja zwyczajna- łagodzi uderzenia gorąca
  • szałwia lekarska- pomaga na bezsenność, łagodzi bóle głowy i uderzenia gorąca
  • wiesiołek dwuletni- ogólnie łagodzi objawy menopauzy
  • len zwyczajny- łagodzi drażliwość oraz uderzenia gorąca.

Naturalne suplementy diety na menopauzę wykazują równie dobre działanie, jak na przykład terapia hormonalna. Co prawda zdarza się, iż na efekty trzeba poczekać nieco dłużej, niemniej jednak jest to zdrowsza opcja na poprawę samopoczucia w tym trudnym dla pań okresie. Warto sięgać po suplementy na menopauzę, ale wybierajmy tylko te od sprawdzonych producentów. Tylko to da nam gwarancję, że suplementy będą w pełni skuteczne i bezpieczne dla naszego organizmu.

Zobacz