Nowości

Jak poprawić wygląd skóry? Wybierz zabieg endermologii

Jędrna oraz gładka skóra to coś, o czym marzy wiele kobiet. Patrząc na swoją gąbczastą i nierówną skórę, zastanawiamy się jak temu zapobiec. Nie ma się czego wstydzić. Z cellulitem zmaga się wiele kobiet. Możemy w tym celu stosować masaże, regularne ćwiczenia czy specjalne kremy, jednak takie działania jedynie poprawią stan naszej skóry, a nie usuną sam cellulit. Znacznie bardziej skuteczne są zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich może być endermologia. Jego celem jest tymczasowe usunięcie cellulitu. Jak wygląda zabieg i co warto o nim wiedzieć?

Technika usuwania cellulitu

Endermologia to swoistego rodzaju sposób redukcji cellulitu, który charakteryzuje się swoją nie inwazyjnością. Co ciekawe ten zabieg był pierwszą na świecie zatwierdzoną kuracją, która tymczasowo redukowała cellulit. Zabieg przeprowadzony jest z użyciem sprzętu do masażu, który składa się z delikatnie działającego systemu ssącego oraz dwóch rolek. Efektem takiego działania, jest rozciągnięcie tkanki, co skutkuje redukcją cellulitu.

Różnica między endermologią a liposukcją jest zasadnicza. Ta pierwsza nie ma związku z inwazyjną, fizyczną ingerencją w nasze ciało. Jest to powód, dla którego zdecydowana większość osób najpierw decyduje się właśnie na endermologię. Jeśli efekty ich nie zadowolą, dopiero później decydują się na chirurgiczną alternatywę, jaką jest liposukcja. 

Usuwanie cellulitu

Zabieg endermologii poza redukcją cellulitu umożliwia nam także zmniejszenie obwodu ciała, bólów czy skurczów, a także poprawia krążenie. Patent ten został opracowany w USA. Poprzez wykorzystywanie rolek, odczuwamy go jako dość głęboki masaż tkanek, które zostały dotknięte cellulitem. Razem z odsysaniem tłuszczu, taki proces skutkuje usunięciem wgłębień oraz redystrybucją skóry.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, musimy wiedzieć, że konieczne będzie od 14 do 28 45-minutowych sesji. Ponadto będziemy musieli stawiać się na comiesięczne zabiegi, jeśli chcemy, aby efekt był zadowalający. Endermologia najlepiej sprawdza się u osób od 30 roku życia do 45. Jeśli jednak te osoby nie będą wykonywały systematycznych ćwiczeń, efekty będą jedynie tymczasowe. Poza ćwiczeniami należy także pić dużo wody, w szczególności w dniu zabiegu. Takie działanie pomoże w usunięciu toksyn z ciała.

Efekty endermologii

Niestety dzięki endermologii nie jesteśmy w stanie całkowicie usunąć cellulitu. Jedyne, na co możemy liczyć to zmniejszenie jego oznak. Po zabiegu pacjenci odczuwają przypływ energii, może pojawić się także tymczasowe zasinienie skóry. Jeśli pacjent nie będzie brał udział w comiesięcznych zabiegach, cały proces nie zapewni nam trwałego efektu. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki lub bolesność w obszarach, gdzie był on wykonywany. Koszt endermologii, kiedy zsumujemy wszystkie zabiegi, będzie podobny do ceny jednej sesji liposukcji. Pojedyncze zabiegi są dość tanie, jednak żeby zobaczyć efekty, trzeba skorzystać z minimum 14. Na zabieg nie mogą decydować się osoby z żylakami, zażywające leki przeciwzakrzepowe, posiadające choroby czy stany zapalne skóry, chorzy na nowotwory oraz kobiety w ciąży. 

Zobacz