Nowości

Zalety implantów stomatologicznych - czy opłaca się robić implanty?

Implanty stomatologiczne to sposób na zastąpienie brakujących zębów. Zabiegi z użyciem implantów oferują wiele korzyści, które przyciągają coraz więcej osób do tej opcji.

Co to jest implant stomatologiczny?

Jest to jedyne znane w stomatologii rozwiązanie pozwalające odtworzyć funkcjonujący, naturalnie wyglądający ząb. Jest on podobny do małej tytanowej śrubki umieszczanej w kości w celu zastąpienia korzenia zęba. Nie jest to kompletny ząb, lecz jego część. Jest podtrzymywany przez koronę porcelanową przez łącznik.

Zalety implantów stomatologicznych

Korzyści zdrowotne

Negatywne skutki ekstrakcji zębów obejmują zmiany w jamie ustnej. Powoduje to pogorszenie tkanki kostnej i może spowodować rozchwianie lub przechylenie pozostałych zębów. Implanty zębowe zapobiegają utracie kości i wzmacniają całe uzębienie. Tytanowe korzenie są obojętne i mogą być stosowane do zastąpienia dowolnej liczby brakujących zębów. Korony przymocowane do implantu pozwalają uzyskać naturalny i piękny uśmiech.

Implanty stomatologiczne są trwałe

Implanty zębów mogą przetrwać od 10 do 30 lat. Implanty te są wykonane z biokompatybilnych materiałów, więc nie ma ryzyka odrzucenia implantu przez organizm. Mosty natomiast wymagają wymiany co 5-10 lat. Zęby w moście z czasem ulegają zużyciu i osłabieniu. Są też bardziej podatne na próchnicę. Implanty nie muszą ingerować w strukturę zdrowych zębów. Implant trwale łączy się z kością, tworząc stabilne podłoże dla koron. Implanty stomatologiczne wykonane z tytanu są odporne na działanie kwasów, które bakterie mogą wytwarzać w jamie ustnej, co może powodować próchnicę naturalnych zębów.

Sprawdź: Implanty zębów Kraków na https://cdcstomatologia.pl/implantologia.html

Komfortowe użytkowanie

Implanty zębów zapewniają wysoki komfort użytkowania, co jest jedną z ich największych zalet. Implanty umieszczone poniżej linii dziąseł są praktycznie niewidoczne. Zamocowane na nich korony są estetyczne i ściśle przypominają naturalne zęby. Implanty nie mają żadnych ruchomych części, które mogłyby powodować ból lub otarcia. Implanty są traktowane jak naturalne zęby przez osoby, które poddały się zabiegowi. Trwałe umocowanie eliminuje konieczność żucia i gryzienia twardych pokarmów. Ważne jest, aby praktykować dobrą higienę. Ważne jest, aby dbać o implanty stomatologiczne w taki sam sposób jak o naturalne zęby.

Leczenie implantologiczne

Jak wygląda procedura leczenia implantologicznego?

  • Konsultacja implantologiczna to pierwsza wizyta u stomatologa.
  • Wykonamy podstawowe badanie i omówimy Państwa oczekiwania. Ważnym badaniem diagnostycznym jest tomografia komputerowa, która pozwala nam ocenić warunki kostne. Aby implant był stabilny, musi mieć kość otaczającą go ze wszystkich stron. Procedury przedimplantacyjne są dostępne dla pacjentów, którzy nie posiadają implantu w momencie wizyty wstępnej.
  • Ustalanie planu leczenia
  • Lekarz tworzy spersonalizowany plan leczenia dla każdego pacjenta, aby zapewnić osiągnięcie najlepszego możliwego wyniku.
  • Umieszczenie implantu
  • Pacjent jest umieszczany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, aby zapewnić, że nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Wszczepienie implantu jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na wprowadzeniu tytanowej śruby (implantu), do kości szczęki. Zabieg jest szybki i nie wymaga hospitalizacji.

Implantacja to nowoczesna, skuteczna metoda uzupełniania brakujących zębów. Implantacja jest popularnym wyborem dla osób, które chcą mieć naturalny, piękny uśmiech.

Zobacz