Nowości

Czym zajmuje się ślusarz?

Ślusarz to zdawać by się mogło zawód nieco przestarzały. Dawniej główną domeną tego rzemiosła była ręczna obróbka metali metodą na zimno. Nie wspomagano się wówczas wyspecjalizowanym sprzętem. Profesjonalny ślusarz obecnie coraz częściej wykorzystuje w swym fachu nowoczesne sprzęty elektryczne. Niewątpliwie ma na to wpływ rozwój technologiczny, chociaż proste i praktyczne rozwiązania nadal są cenione.

Jakie obowiązki ma ślusarz? Specjalizacje w zawodzie ślusarza

Współczesne usługi ślusarskie obejmują zarówno wytwarzanie różnego rodzaju konstrukcji metalowych, jak również naprawdę już tych istniejących. W tym celu ślusarz korzysta z obróbki ręcznej, precyzyjnej techniki maszynowej oraz obróbki ręczno-mechanicznej. Każda stwarza inne możliwości. Do podstawowych technik, z jakich korzysta w swej pracy dobry ślusarz, zaliczamy frezowanie, szlifowanie, toczenie, wiercenie, spawanie, nitowanie i lutowanie. Na przestrzeni ostatnich lat wyodrębniło się kilka specjalizacji ślusarskich. Ślusarz narzędziowy, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje, a także konserwuje różnego rodzaju narzędzia, które są wykorzystywane przy obróbce metali. Ślusarz monter wykonuje montaż oraz instalację, a do jego obowiązków należy też ostateczne wykończenie konstrukcji metalowych. Ślusarz mechanik naprawia sprzęty mechaniczne oraz kontroluje ich stan techniczny. Ślusarz artystyczny natomiast tworzy ozdobne rzeczy o walorach estetycznych.

Najczęściej zamawiane usługi ślusarskie

Usługi ślusarskie to nie tylko jak się zwykło sądzić awaryjne otwieranie drzwi, montaż i wymiana zamków czy naprawa zamka. To także takie działania jak:

  • naprawa i wymiana zamków w skrzynkach pocztowych, szafkach, zapięciach rowerów czy sejfach
  • fachowa pomoc przy pękniętych sprężynach, uszkodzonych mechanizmach w oknach
  • dorabianie kluczy
  • bezawaryjne otwieranie kłódek, otwieranie zamków samochodów, łodzi czy motorówek
  • udzielenie wsparcia przy wyborze najkorzystniejszego systemu zabezpieczeń naszych mieszkań

Tego typu interwencje to dla ślusarzy z Pogotowia zamkowego przysłowiowa „bułka z masłem”. Profesjonalny ślusarz dzięki fachowej wiedzy, doświadczeniu i specjalistycznemu sprzętowi wykonuje swoją pracę szybko i bezpiecznie.

Pogotowie zamkowe potrzebne od zaraz

Jeśli chodzi o drzwi, to mogą być np. wejściowe, wewnętrzne, ozdobne, samochodowe – niezależnie jednak od swego przeznaczenia są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Każdemu z nas może przytrafić się dosyć niezręczna sytuacja, gdy z jakiegoś powodu nie można otworzyć zatrzaśniętych drzwi. W takich sytuacjach kluczową rolę odgrywa czas. Dlatego Pogotowie zamkowe działa 7 dni w tygodniu, nawet w święta. Usługa awaryjnego otwierania jest wykonywana przez profesjonalnego ślusarza, który nie tylko potrafi szybko ocenić problem, ale również otworzyć mechanizm drzwi w taki sposób, żeby nie naruszyć struktury zamka. Naprawa zamka czy wymiana zamków w mieszkaniu to tylko niektóre z zadań, jakie wykonuje na co dzień technik z Pogotowia ślusarskiego. Często zlecaną usługą ślusarską jest również awaryjne otwieranie drzwi samochodu.

Artykuł partnera

Zobacz