Nowości

Dlaczego warto kupić otulacz dla dziecka?

​Młodzi rodzice, którzy dopiero kompletują wyprawkę dla swojego maluszka, często zastanawiają się, czy powinni zaopatrzyć się w specjalny otulacz. Odpowiedź na to pytanie brzmi – tak! Tego rodzaju kocyk posiada wiele zalet i na pewno zostanie doceniony przez niemowlę w pierwszych miesiącach jego życia. Dlaczego zatem warto kupić otulacz? Oto kilka najważniejszych argumentów.  

Na wstępie warto zaznaczyć, że wysokiej klasy otulacze niemowlęce nie są zwykłymi kocykami, które stosuje się jedynie do przykrycia dziecka w trakcie snu. Na tle innych, pozornie podobnych produktów wyróżnia je przede wszystkim lekkość i doskonałe dopasowanie do ciała. Otulacze nie zachowują się jak kołderki, które jedynie nakrywają dziecko. Jak wskazuje ich nazwa, dokładnie okalają noworodka lub niemowlę i blisko do niego przylegają, przy czym nie przygniatają go i zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Najlepiej sprawdzają się otulacze jedno- lub dwuwarstwowe wykonane z naturalnych tkanin – bawełny, lnu, muślinu itp. Ważne, by nie posiadały one metek lub naszywek z ostrymi krawędziami, którymi malec może się skaleczyć.

Otulacz zapewnia ciepło

Otulacz stosuje się jako przykrycie dla dziecka, gdy to smacznie sobie śpi. Dzięki temu jest mu cieplej i przytulniej. Co istotne – nie krępuje on ruchów malca, który w czasie snu bardzo często wymachuje nogami i rękami, przewraca się na boki itd. Jest to zupełnie naturalne i świadczy o prawidłowym rozwoju dzidziusia. Ważne jest zatem, by nic go nie krępowało i ograniczało. Ponadto, otulacz wykonany z naturalnych materiałów zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Noworodek lub niemowlę nie powinno więc pod nim zapocić się w trakcie snu.

Otulacz zapewnia bezpieczeństwo

Jak zostało wspomniane – otulacz dobrze przylega do ciała malca. Nie jest to dzieło przypadku. Choć tego rodzaju kocyk nie krępuje ruchów, to daje dziecku poczucie, że najbliższe mu przestrzeń jest w jakiś sposób ograniczona. To z kolei daje poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście otulacz nie zastąpi mamy lub taty, jednak pozwoli stopniowo przyzwyczaić się maluchowi do zupełnie nowej dla niego rzeczywistości, w jakiej znalazł się po porodzie. Samo otulanie dziecka jest praktykowane od wieków. Wcześniej w tym celu stosowano chociażby sztywne kokony. Dziś także się ich używa, szczególnie w pierwszych dniach życia noworodka. Otulacz daje jednak więcej swobody w czasie snu i lepiej sprawdza się w cieplejsze dni.

Otulacz jest uniwersalny

Otulacze mogą służyć nie tylko jako przykrycie dla dziecka podczas snu. Dobrze spisują się jako okrycia do wózków w słoneczne dni, latem mogą posłużyć np. jako okrycie do fotelika samochodowego, można nimi także wyścielić matę do zabawy, którą rozłoży się na podłodze lub na tarasie. Ten niepozorny kawałek materiału ma wiele zastosowań i można wykorzystać go w różnych celach.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz