Nowości

Jak zastosować szyfrowanie telefonu?

szyfrowanie telefonów

Większość użytkowników uważa szyfrowanie telefonu za podstawowe zabezpieczenie wycieku informacji znajdujących się w plikach telefonu, ale także zabezpieczenie przed jego kradzieżą. Wystarczy ustawić odpowiednie kody dostępu, a nikt poza nami nie będzie wiedział jak korzystać z telefonu, zatem nie będzie się opłacała jego kradzież.

Dodatkowo wszystkie rozmowy, wiadomości i zdjęcia również będą zabezpieczone, co jest bardzo ważne dla wielu osób, a jeśli postaramy się o ich zsynchronizowanie z chmurą, to łatwo przesuniemy je na inny sprzęt elektroniczny jaki używamy. Zatem jak zaszyfrować telefon? Poniżej kilka porad.

Metody szyfrowania

szyfrowanie danychJeśli dążymy do tego, że wszystkie zdjęcia, wiadomości, pliki muzyczne i inne które nas interesują, mają być tylko do naszej dyspozycji, to postarajmy się o dobrze zaszyfrowanie telefonu. Podstawowym narzędziem są kody dostępu w telefonach. Do tego dochodzi mnóstwo sposobów na dodatkowe zabezpieczenie, które tworzy odpowiednia hasła i kody, które zna tylko osoba je tworząca. Większość aplikacji które zawierają tego typu szyfrowania, jest bezpłatnych i łatwo odstępnych, a dodatkowo chronią nasze prywatne dane, tak że nawet usługodawca ich nie zna. W ten prosty sposób można ochronić wszystkie informacje, których wyciek by nas nie ucieszył, a do tego zabezpiecza naszą prywatność w sieci internetowej. Dostępne aplikacje bardzo dobrze szyfrują dostęp do telefonu i naprawdę warto pokusić się o ich wprowadzenie do telefonu, a oprócz nich mamy do dyspozycji jeszcze inne metody. 

System do szyfrowania telefonu

Sposób szyfrowania zależy od systemu w jaki wyposażony jest telefon. System telefonu decyduje o łatwości i sposobie zabezpieczenia, a jego najprostsza formą jest szyfrowanie za pomocą narzędzi systemowych. Jeśli nasz telefon jest wyposażony w system Android, wystarczy wejść w Ustawienia, później w Lokalizację, gdzie w Administracja znajduje się Ustawienie hasła, gdzie dwukrotnie potwierdzamy w odpowiednim polu nowe hasło. W tym miejscu ustawiamy dowolne, znane tylko nam hasło, które uniemożliwi wtargnięcie do telefonu osobom trzecim.

Zobacz