Nowości

Weekend w stolicy, czyli co należy zobaczyć będąc w Warszawie?

Wybierając się na weekend do Warszawy, warto dobrze spożytkować ten czas. Stolica oferuje nam mnóstwo atrakcji i zaskakuje wieloma rzeczami. Chociaż kojarzy nam się przede wszystkim z Pałacem Kultury i Nauki ma znacznie więcej do zaoferowania. Co warto zobaczyć w Warszawie? Oto kilka atrakcji.

Łazienki Królewskie

To obowiązkowy punkt na naszej mapie podczas zwiedzania. Zespół pałacowo-ogrodowy założył Stanisław August Poniatowski w XVIII wieku. Był on jego letnią rezydencją. Wybierając się tam mamy okazję pospacerować alejkami Ogrodu Królewskiego, Romantycznego, Modernistycznego, a także Chińskiego. Niewątpliwą atrakcją są niedzielne koncerty, odbywające się od połowy maja do końca września, pod pomnikiem Chopina. Przyciągają one wielu turystów, a także mieszkańców stolicy. Możemy również odpocząć na leżakach, które są wystawiane w sezonie letnim.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To doskonała lekcja historii, wspomnienie bohaterów i ich heroicznej walki. To także hołd dla tych, którzy zginęli za kraj. Jedną z atrakcji jest wieża, na której szczycie znajduje się taras widokowy na panoramę Śródmieścia oraz Woli. Warto również będąc w tym miejscu zwiedzić Park Wolności i stanąć przed Murem Pamięci. Muzeum otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia za swoją działalność.

Centrum Nauki Kopernik

Bardzo popularne miejsce przyciąga coraz więcej osób. Jego celem jest rozbudzanie zainteresowania nauką. Możemy tutaj zobaczyć naprawdę wiele niesamowitych rzeczy. Interesujące wystawy, możliwość udziału w laboratoriach oraz zachwycające planetarium. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Pałac w Wilanowie

Królewski pałac w stylu barokowym. Można zwiedzić w nim apartamenty króla Jana III, Muzeum Potockich czy Gabinet Starożytności. To tylko niektóre z licznych atrakcji. Do tego miejsca warto przyjechać samochodem, ponieważ jest znacznie oddalone od poprzednich obiektów.

Aktywne zwiedzanie Warszawy.

Możemy wypoczywać, będąc również w ruchu. To poprawi nam samopoczucie i może pomóc w zapobieganiu wielu chorobom. W Warszawie także mamy okazję do aktywnej formy spędzania czasu wolnego.

Jeśli chcemy zwiedzać stolicę, to obowiązkowy będzie spacer po Starym Mieście. Na pewno zachwyci nas swoim wyglądem. Nie możemy pominąć znajdującego się na jego obszarze placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta. Wieczorem te miejsca wyglądają niesamowicie. Dobrym miejscem na spacer są także Bulwary Wiślane znajdujące się blisko Starego Miasta.

Poszukując ciszy i spokoju, warto udać się do Lasu Bielańskiego. Obecnie jest to rezerwat, pozostałość po Puszczy Mazowieckiej. Znacznie oddalony od centrum, dlatego warto podjechać do niego samochodem. Koniecznie należy zabrać lornetkę, gdyż na terenie lasu znajduje się wiele gatunków ptaków.

Weekend w Warszawie dostarczy nam na pewno wiele wrażeń. Kłopotem jest jednak duża odległość dzieląca poszczególne atrakcje turystyczne od siebie. Decydując się na komunikację miejską, podróż może okazać się męcząca i długa. Dlatego warto odwiedzić jeszcze wypożyczalnie samochodów w Warszawie. Wygoda i oszczędność czasu. Nie jesteśmy uzależnieni od rozkładów jazdy, opóźnień itp. Jest tak wiele atrakcji do zwiedzenia. Szkoda czasu na długi i uciążliwy dojazd.

Tekst powstał we współpracy z wypożyczalnią samochodów Kaizen Rent.

 

Artykuł partnera

Zobacz