Nowości

Jaki zegarek sportowy wybrać? Ranking najlepszych zegarków sportowych

Zegarek sportowy to jeden z tych elementów garderoby, który nie jest już jedynie miernikiem czasu. Współczesne modele posiadają wiele funkcji ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Dotyczy to zarówno Zegarków sportowych damskich jak i męskich, które dzięki odpowiednim parametrom i funkcją stanowią niezwykle wartościowe gadżety. Oprócz doskonałej funkcjonalności, nowoczesne propozycje są również niezwykle ciekawe pod względem estetycznym. Z uwagi na stale rosnącą popularność zegarków sportowych, postanowiłam przygotować ranking najlepszych gadżetów tego typu, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. 

Jaki zegarek sportowy wybrać?

Podczas wyboru idealnego zegarka sportowego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. W pierwszej kolejności może przydać się tym osobom, które mają zamiar wykorzystywać go w kontekście aktywności fizycznej. Posiadają bowiem mnóstwo przydatnych funkcji, które pozwolą między innymi na pomiar tętna, liczenie ilości kroków w czasie rzeczywistym czy ilość spalonych kalorii podczas wysiłku.

Nie oznacza to jednak, iż zegarek sportowy jest gadżetem przeznaczonym wyłącznie dla sportowców. Mogą z niego korzystać również spacerowicze czy użytkownicy, chcący korzystać z urządzenia w dowolnej przestrzeni. Zawarte w tym rankingu zegarki sportowe wykorzystują bowiem nowoczesne technologie takie jak wodoszczelność, odporność na uszkodzenia mechaniczne czy możliwość połączenia z komputerem czy smartofonem, dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS. Zegarek sportowy może więc stanowić nie tylko estetyczny element damskiej lub męskiej garderoby. Jego wielofunkcyjność sprawia, iż jest on coraz częściej wybieranym dodatkiem, zarówno w kontekście uprawiania sportu jak i zwyczajnego codziennego funkcjonowania. 

Zegarek sportowy - Ranking TOP10 smartwatchy

Jak widać, współczesne zegarki sportowe są urządzeniami przeznaczonymi dla znacznie większej grupy odbiorców, niż mogłoby się to wydawać. Ze względu na pogłębiający się trend ich noszenia, postanowiłam przygotować szczegółowy ranking najlepszych zegarków sportowych. Kiedy już ustalisz w jakim celu zechcesz zakupić ten gadżet możesz sprawdzić jaki zegarek sportowy mógłby najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom. 

GARMIN Forerunner 645 Music

TOP1. GARMIN Forerunner 645 Music

Pierwszą propozycją jest zaawansowany zegarek sportowy Garmin, korzystający z technologii pomiaru tętna na nadgarstku. Dzięki temu jego użytkownik może zapomnieć o konieczności posiadania dodatkowego paska na klatce piersiowej podczas biegu bądź jazdy rowerem. Zegarek sportowy z pulsometrem dostarcza także informacji na temat długości kroku, jego długości, prędkości oraz innych danych. Zegarek sportowy Garmin Forerunner jest również doskonałym gadżetem dla aktywnych biegaczy. Jest bowiem wyposażony w funkcje symulatora wyścigu, określa maksymalny pułap tlenowy oraz próg mleczanowy. Ponadto, posiada funkcje online, dzięki którym jest możliwy przesył danych do dedykowanego serwisu, a w ostatecznym rozrachunku - śledzenie na żywo Twojej aktywności. Cyfrowy zegarek sportowy jest możliwy do indywidualnej kalibracji, przy pomocy darmowych tarcz zegara czy dodatkowych aplikacji. 

Zobacz w sklepie


GARMIN Vivoactive 3 Music Czarny

TOP2. GARMIN Vivoactive 3

Prosty, czarny zegarek sportowy Garmin Vivoactive 3 to prosty w konstrukcji smartwatch wykorzystujące nowoczesne aplikacje sportowe podczas użytkowania. W trakcie aktywności sportowej monitoruje poziom sprawności, analizując pułap tlenowy. Można go wykorzystać zarówno podczas treningu jogi, jak i biegania czy nawet pływania. Dodatkowo, użytkownik może za jego pomocą sprawdzić w jaki sposób radzi sobie ze stresem, przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Pomimo dość tradycyjnego wyglądu, istnieje szereg dostępnych do zaimplementowania bezpłatnych widżetów i aplikacji, umożliwiających dowolną personalizację zegarka. Umożliwia dostęp do szeregu funkcji łączności - powiadomień z telefonu oraz automatycznego przesyłu danych do dedykowanego serwisu. Warto również wiedzieć, iż zegarek sportowy Garmin działa bez zarzutu przez około 7 dni w trybie zegarka oraz 13 podczas stałego używania nadajnika GPS. 

Zobacz w sklepie


GARMIN Fenix 6X Pro Czarny

TOP3. GARMIN Fenix 6X Pro

Jeszcze jedną propozycją zegarka sportowego od Garmin jest Fenix 6X Pro, stanowiący zaawansowanego pomocnika aktywnego użytkownika. Został stworzony dla fanów sportów zimowych - snowboardzistów i narciarzy. Świadczy o tym dostęp do 2 000 ośrodków narciarskich oraz ułatwiające nawigacje mapy, zaimplementowane w zegarku. Oprócz standardowych funkcji sportowych, zawiera również możliwość płacenia zegarkiem, odtwarzania muzyki czy podcastów. Zegarek sportowy Garmin pracuje nawet do 80 dni w trybie energooszczędnym, jest wodoodporny i potrafi zaplanować optymalny plan treningowy. A to wszystko w zaledwie jednym urządzeniu!

Zobacz w sklepie


Polar Vantage M zegarek sportowy biały

TOP4. Polar Vantage M

Zegarek sportowy Polar Vantage M to wielofunkcyjny gadżet, idealny na delikatny przegub. Zegarek damski sportowy pozwala na precyzyjny pomiar tętna, nawet podczas intensywnych treningów. Posiada wymienny pasek, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiedni do własnych oczekiwań. Zegarek sportowy damski i męski Vantage M umożliwia również ocenę treningów, na podstawie parametrów oraz dobrać odpowiedni zakres ćwiczeń dla danego użytkownika. Oferowany przez zegarek sportowy Polar zakres funkcji jest naprawdę imponujący, gdyż oprócz tych związanych ze sportem zawiera między innymi całodobowy pomiar aktywności, miernik jakości snu czy dobowy pomiar tętna.

Zobacz w sklepie


Diesel On Full Guard 2.5 DZT2009 Smartwatch

TOP5. Diesel On Full Guard 2.5 DZT2009

Smartwatch to doskonały gadżet, możliwy do wykorzystania w każdej sytuacji życiowej. Niezwykle nowoczesna konstrukcja pełna błękitnych akcentów jest umocowana na masywnej kopercie i czarnym pasku ze skórę. Tarczę zegarka można dostosować do osobistych preferencji, dzięki czemu estetycznie jest niezwykle uniwersalny. Zegarek sportowy Diesel On Full Guard 2.6 DZT2009 korzysta z technologii bluethooth, a przez to łatwo łączy się ze smartfonem i dodatkowymi opcjami. Obsługuje powiadomienia z aplikacji, przypomnienia kalendarza czy inne alarmy. Posiada także latarkę, możliwość wydawania poleceń głosowych oraz opcje płatności z poziomu dedykowanej aplikacji. A przy tym jest także, rzecz jasna, doskonałym źródłem wsparcia w dążeniu do upragnionej sylwetki. Dbanie o zdrowy tryb życia jest z możliwe dzięki informacjom o spalonych kaloriach czy licznikowi kroków. 

Zobacz w sklepie


Fossil FTW4026 Carlyle Smartwatch

TOP6. Fossil FTW4026 Carlyle Smartwatch

Smartwatch Fossil to elegancki dodatek, unowocześniony dzięki mechanizmowi 5. generacji. Zegarek sportowy męski zawiera ekran dotykowy i rozbudowane funkcje SMART np. czujnik tętna, moduł płatności czy wbudowany głośnik. Zegarek męski sportowy umożliwia łatwe połączenie z telefonami wiodących marek, dzięki czemu możliwym jest obsługiwanie podstawowych funkcji z poziomu nadgarstka - powiadomienia o mailach, wiadomościach, alarmach i aktualizacjach w social mediach. Przy pomocy wbudowanego mikrofonu zegarek sportowy męski jest znacznie bardziej funkcjonalny, gdyż umożliwia wydawanie komend głosowych. Ponadto, mierzy aktywność użytkownika w czasie rzeczywistym - mierzy kroki, spalone kalorie, pokonany dystans oraz dokonuje pomiaru pulsu. 

Zobacz w sklepie


GARMIN Vivoactive 4s Biały

TOP7. GARMIN Vivoactive 4s

W rankingu znalazł się jeszcze jeden zegarek sportowy Garmin, tym razem wyższej generacji - Vivoactive 4s. Stanowi jeszcze bardziej zaawansowany model smartwatcha, przeznaczony do monitorowania i optymalizacji aktywności fizycznej użytkownika. Posiada monitor ciała, za pomocą którego jest w stanie dostosować odpowiedni model treningu dostosowany do indywidualnych preferencji. Może stać się osobistym trenerem dla biegaczy, dzięki czemu pomaga dbać o zdrową sylwetkę i dobre samopoczucie. Wodoszczelny zegarek sportowy umożliwia również wykonywanie codziennych czynności takich jak płatności bez użycia karty czy słuchanie muzyki. Oprócz tego, tarczę zegarka można dostosować indywidualnie, przy pomocy darmowych aplikacji. 

Zobacz w sklepie


Fossil FTW6015 Venture HR Smartwatch

TOP8. Fossil FTW6015 Venture HR Smartwatch

Ten model z pewnością przypadnie do gustu niejednej kobiecie. Zegarek sportowy damski Fossil FTW6015 Venture HR Smartwatch to niezwykle elegancji dodatek, posiadający równocześnie szereg przydatnych funkcji. Jedną z nich jest technologia bluetooth umożliwiająca połączenie ze smartfonami z systemami iOS i Android. Obsługa powiadomień, alertów czy innych informacji będzie więc możliwa wyłącznie z poziomu nadgarstka. Oprócz codziennego udogodnienia, zegarek damski sportowy można również wykorzystywać do monitorowania aktywności. Pozwala na to wbudowany Fitness Tracker, mierzący ilość wykonanych kroków, pokonane dystanse czy ilość spalonych kalorii. Zegarek posiada szereg innych funkcji, nie tylko motywujących do dbania o kondycje, ale także ułatwiających codzienne funkcjonowanie. 

Zobacz w sklepie


GARMIN Forerunner 945 Triathlon

TOP9. GARMIN Forerunner 945 Triathlon

Zegarek sportowy Garmin stanowi wielofunkcyjne urządzenie o dość prostym designie. Dotykową tarczę można jednak dostosować do własnych oczekiwań, przy pomocy dodatkowych aplikacji. Forerunner 945 pozwala szczegółowo zaplanować plan treningowy do najpopularniejszych rodzajów aktywności sportowej. Mierzy najważniejsze parametry użytkownika w trakcie aktywności, a dzięki pozyskanym informacjom przedstawia efekty treningu oraz możliwość jego optymalizacji. Zegarek stale sprawdza tętno i informuje, jeśli jest ono zbyt niskie lub wysokie. Obsługuje globalne systemy nawigacji satelitarnej, więc może być również dodatkową mapą podczas spaceru po górach bądź dłuższej podróży. Ponadto, zegarek sportowy męski działa do 2 tygodni w trybie standardowym. 

Zobacz w sklepie


GARMIN Fenix 6 Sapphire Szary z powłoką węglową DLC

TOP10. GARMIN Fenix 6 Sapphire

Ranking zegarków sportowych zamyka kolejna propozycja od Garmin - Fenix 6 Sapphire. Warto zwrócić na niego uwagę, gdyż szeroki zakres jego opcji jest naprawdę imponujący. Oprócz klasycznych funkcji sportowych, zegarek zawiera między innymi wbudowaną mapę tras narciarskich, mapy topograficzne oraz umożliwia wytyczanie własnych ścieżek według ich popularności. Zapewnia monitorowanie wydajności treningu, przy zastosowaniu pomiaru pułapu tlenowego, aktualnego stanu fizycznego, pomiaru temperatury czy obciążenia treningowego i czasu regeneracji. Może więc z łatwością zastąpić klasycznie pojmowanego trenera, przygotowując dla użytkownika optymalny plan poprawy kondycji czy wymodelowania sylwetki. Dodatkowo, zegarek sportowy Garmin jest niezwykle solidny, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu na ziemi. 

Zobacz w sklepie


 

Zobacz