Nowości

Na czym polega dezynsekcja i kto może ją wykonać?

​Szkodliwe owady i insekty potrafią na stałe zadomowić się w magazynach, obiektach przemysłowych, lokalach gastronomicznych, a nawet mieszkaniach. Tacy nieproszeni goście nie tylko znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie i pracę, ale też często przy okazji niszczą produkty spożywcze, a także przyczyniają się do roznoszenia niebezpiecznych drobnoustrojów. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania, dzięki którym można szybko pozbyć się źródła problemu. Na czym dokładnie polega metoda dezynsekcji i kto ją wykonuje?

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to wyjątkowo efektywny sposób tępienia i eliminacji szkodliwych insektów oraz owadów, w tym karaluchów, pluskiew, larw, szerszeni, wesz, prusaków, pcheł, much, komarów czy mrówek faraona. Zakres tego typu prac obejmuje również zwalczanie roztoczy. Sam proces polega na całkowitej likwidacji zarówno dorosłych osobników, jak i larw i ich jaj, co z kolei zapobiega wystąpieniu kolejnej inwazji w przyszłości. Prace dezynsekcyjne wykonywane są za pomocą zabiegów chemicznych, fizycznych, biotechnologicznych oraz mechanicznych. Dezynfekcję można przeprowadzić w domach, piwnicach, magazynach, halach produkcyjnych, zakładach gastronomicznych, sklepach spożywczych, a nawet na otwartych terenach, takich jak parki czy ogrody.

Kto może wykonać dezynsekcję?

Prawidłowa dezynsekcja powinna być przeprowadzona wyłącznie przez wyspecjalizowanych fachowców z branży higieny sanitarnej. Tego typu usługi oferuje firma DDD Panfil, która od lat walczy ze szkodliwymi insektami zaburzającymi porządek w naszym otoczeniu. Doświadczona kadra szczególnie dba o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych w trakcie całego zabiegu, jednocześnie gwarantując niezwykle wysoką skuteczność prac.

Firma DDD Panfil podejmuje się fachowej dezynsekcji w wielu codziennych sytuacjach. Pomoże pozbyć się szkodników żywności, owadów latających i biegających, zwalczy insekty drażniące zwierzęta czy zlikwiduje roztocze. Metody proponowane przez DDD Panfil sprawdzą się również podczas odkażania lokali po osobach chorych i zmarłych, sprzątania obiektów po zalaniu lub powodziach, a także czyszczeniu pojazdów po transporcie żywności bądź zwierząt.

Dezynsekcja jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą pozwalającą na stałe pozbyć się szkodliwych intruzów. Samodzielne podjęcie się wyzwania przeważnie kończy się niepowodzeniem, a z pozoru zwalczone insekty po czasie znowu wracają. Warto więc zlecić to zadanie fachowcom z firmy DDD, którzy przy użyciu specjalistycznych środków efektywnie wyeliminują źródło problemu.

Artykuł partnera

Zobacz