Nowości

Planowanie podróży samochodowej z dzieckiem

​Podczas dłuższych wycieczek samochodowych z małym dzieckiem, często spotyka nas problem choroby lokomocyjnej, doskwierającej maluchowi nudy oraz apatii lub złości. Podróże z dzieckiem mogą być jednak miłe i komfortowe zarówno dla nas jak, i dla naszej pociechy. Wszystko jest bowiem kwestią organizacji i zapewnienia sobie podczas dalekich wyjazdów odpowiednich metod, środków i narzędzi, dzięki którym pokonamy różnorodne trudności.

Co zrobić, gdy dziecku nudzi się podczas jazdy?

Po pierwsze - przed rozpoczęciem podróży warto zorganizować sobie i dziecku interesujące zabawy. Mogą to być np. wyliczanki, zabawy w skojarzenia lub typu: wymień wszystkie czerwone rzeczy, które widzisz za oknem lub zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę w różnym tempie itp. Jeżeli dziecko jest małe, można zaopatrzyć się na czas jazdy w kilka nowych zabawek, które na dłuższą chwilę przykują jego uwagę. Na https://beautyride.pl/ można znaleźć wiele inspiracji w tym zakresie.

Planując wyjazd w daleką trasę, warto także wybrać najbardziej dogodną dla malucha porę, kiedy nie jest on jeszcze za bardzo zmęczony. Dobrze sprawdzają się tutaj godziny poranne - wówczas pierwsze chwile jazdy będą nam upływać miło i ciekawie, zaś następne godziny dostarczą czasu na popołudniową drzemkę. Po drugie - należy zaplanować drogę podróży w ten sposób, aby uwzględnić w niej miejsca na postój, w których dziecko znajdzie dla siebie oryginalne atrakcje. Może to być np. las, gdzie podczas przerwy w podróży będziemy mieć możliwość spędzenia czasu szukając wspólnie darów lasu. Może to być także zwykły, przydrożny plac zabaw lub coraz to bardziej popularne miejsca na wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Inne porady w tym zakresie można sprawdzić w serwisie Automission.

Problem choroby lokomocyjnej

Kiedy maluch cierpi na chorobę lokomocyjną dobrze jest pamiętać o środkach zapobiegawczych takich jak kropelki z apteki przeznaczone dla dzieci z problemem lokomocyjnym oraz o przestrzeganiu diety przed podróżą. W takim przypadku podczas jazdy nie możemy częstować dziecka słodyczami lub innymi smakołykami, które w efekcie mogłyby mu zaszkodzić. Ważna jest odpowiednia temperatura w aucie, prawidłowy nawiew oraz komfortowe ustawienie fotelika, tak aby maluch widział drogę na wprost. 

Artykuł partnera

Zobacz