Nowości

Urządzenia AGD, które nadają się na prezent z okazji parapetówki

Kupowanie prezentów na parapetówki bywa trudne – właściwie nie wiadomo, co już znajduje się na wyposażeniu gospodarzy, a jakie przedmioty dopiero będą kupowane. Najprościej zapytać o to wprost lub zasięgnąć informacji u lepiej zorientowanych osób. Jednym z najlepszych pomysłów na prezent z tej okazji są urządzenia AGD.

Sprzęt AGD jest niezbędny w każdym domu. Bardzo często na samym początku, tuż po przeprowadzce, nie można sobie pozwolić na zbyt duże szaleństwa zakupowe. Właśnie dlatego bardzo dobrym pomysłem na prezent dla osób, które dopiero co przeprowadziły się w nowe miejsce, jest właśnie sprzęt AGD.

Nie decyduj w ciemno

Zamiast ryzykować zakup nietrafionego urządzenia, warto najpierw zorientować się, jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni na prezent. Jest kilka sposobów na to, by ustalić te informacje:

  • Można zapytać wprost – nic nie stoi na przeszkodzie, by zapytać się bezpośrednio o to, co osoby, które organizują parapetówkę, chciałyby otrzymać od nas w prezencie. Takie podejście do tematu sprawi, że na pewno kupimy ten sprzęt, który będzie najbardziej odpowiedni.
  • Można zapytać innych osób, które być może są lepiej zorientowane w temacie – może któraś z innych osób, które zostały zaproszone na parapetówkę, orientuje się w temacie i wie, jakie urządzenia są już na wyposażeniu gospodarzy, a jakie nie.

Urządzenia AGD, a w szczególności większe sprzęty AGD nie są tanie, dlatego warto zaproponować zrzutkę innym zaproszonym osobom i wspólnie kupić większy prezent. Jeśli chętnych do takiego rozwiązania zabraknie, zawsze możemy sięgnąć po urządzenia z kategorii małego AGD.

AGD drobne i ze średniej półki cenowej, które można polecić na prezent na parapetówkę

Drobne sprzęty AGD to bardzo dobry pomysł na prezent na różne okazje, a w szczególności na parapetówkę. Urządzenia z tej kategorii są niezwykle praktyczne i funkcjonalne oraz można powiedzieć, że przydają się w każdym domu. Przy ich zakupie nie musimy szukać innych osób do zrzutki, bo cena małego AGD nie jest aż tak wygórowana. Szczególnie dobrze nadają się na prezent następujące urządzenia:

  • Toster – raczej nie bywa to pierwsze urządzenie AGD, jakie kupowałoby się do nowego domu. Wiele osób, które są na etapie zmiany lokum, odkłada zakup tostera na przyszłość. To świetna okazja, by kupić go na prezent. Istnieje stosunkowo niewielkie ryzyko, że toster już znajduje się w posiadaniu gospodarzy (w razie wątpliwości, możemy o to dopytać wprost lub za pośrednictwem innych osób). Wybierając toster na prezent na parapetówkę, warto sięgnąć po model jednej z wiodących marek, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również ładny.
  • Wielofunkcyjny opiekacz z wymiennymi wkładkami – te niedrogie urządzenia są prawdziwym hitem w wielu kuchniach. Opiekacz z wymiennymi wkładkami może zgrzewać składane tosty z nadzieniem, można w nim grillować, a nawet zrobić gofry. To urządzenie, którego cena jest bardzo atrakcyjna i dlatego świetnie nadaje się na prezent na parapetówkę.
  • Blender ręczny lub kielichowy – trudno wyobrazić sobie gotowanie i przyrządzanie różnorodnych potraw bez możliwości skorzystania z blendera. Blender ręczny pozwala na blendowanie potraw w dowolnym naczyniu, a blender kielichowy świetnie przyrządza koktajle.
  • Odkurzacz – odkurzacze to kolejna dobra propozycja na prezent na parapetówkę, gdyż są to urządzenia niezastąpione w każdym domu. Przed decyzją o zakupie warto jednak upewnić się, czy odkurzacz faktycznie przyda się gospodarzom, bo możliwe, że posiadają już inny egzemplarz. Odkurzacze to zróżnicowana grupa urządzeń i nawet jeśli gospodarze mają już odkurzacz klasyczny, możemy zakupić na prezent model akumulatorowy albo samochodowy.

Większe i kosztowniejsze sprzęty AGD, które świetnie nadają się na prezent na parapetówkę

Jeśli mamy taką możliwość we własnym zakresie lub składamy się na prezent w więcej osób, możemy sięgnąć po znacznie większy i kosztowniejszy upominek z kategorii AGD. Kilka propozycji:

  • Pralka – to niezastąpiony sprzęt w każdym domu, a jednak nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup od razu, tuż po przeprowadzce. Pralka Bosch, Siemens lub innej znanej marki kosztuje sporo, dlatego nie zawsze jest możliwość, by kupić ją od razu. Jeśli mamy pewność, że właśnie taki upominek może przydać się gospodarzom, to warto zdecydować się na zakup.
  • Zmywarka – tak samo, jak w przypadku pralki, zakup zmywarki tuż po przeprowadzce może nie być możliwy z powodów ograniczonego budżetu. Jeśli składamy się w kilka osób, możemy odciążyć budżet gospodarzy i dokonać zakupu dobrej i funkcjonalnej zmywarki do naczyń.
  • Ekspres do kawy – dobra kawa to kwintesencja domowych klimatów. Jeśli mamy pewność, że ekspres przyda się gospodarzom w nowym miejscu zamieszkania, to można sięgnąć właśnie po ten sprzęt na prezent.

Zakup prezentu na parapetówkę to spory wydatek, ale też okazja, by kupić bliskim osobom coś przydatnego, co wyposaży ich dom i sprawi, że nie do końca umeblowane kąty staną się znacznie przyjemniejszym i bardziej funkcjonalnym miejscem.

Zobacz