Nowości

Jak otworzyć zapchany zamek?

Zapchany śmieciami zamek może przysporzyć nam wiele przykrości i skutecznie zablokować dostęp do pomieszczenia. Jak poradzić sobie w podobnej sytuacji i przywrócić cały mechanizm do pełnej sprawności, którą charakteryzował się w pierwszych miesiącach użytkowania?

Jest cała masa przyczyn zapchanego zamku- jedne są mniej poważne a drugie bardziej. Faktem jest, że problem ten pojawia się stosunkowo często, dlatego warto jest posiadać odpowiednią wiedzę, która pomoże nam w usunięciu usterki i poprawieniu jakości działania zamka. W zależności od powagi problemu, możemy sami uporać się z powstałym problemem lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Telefon do pogotowia zamkowego to czasami jedyna słuszna opcja, jeśli z naszej oceny sytuacji wynika, że sprawa jest poważna i nie jesteśmy w stanie uporać się z zapchanym zamkiem. Tak więc w skrajnych przypadkach lepiej nie działać w pojedynkę, bo może okazać się, że tylko popsujemy mechanizm i trzeba będzie wymienić wkładkę lub, co gorsza, cały zamek.

Prawidłowa ocena sytuacji

W przypadku, kiedy podejrzewamy, że nasz zamek został zapchany, dobrze jest zorientować się, co konkretnie się w nim znajduje. Jeśli są to łatwo usuwalne drobne śmieci, możemy oczywiście poradzić sobie z zaistniałą przeszkodą sami. Dobrze jest po prostu przeczyścić zablokowany zamek, a następnie go naoliwić. Pamiętajmy, żeby działać ostrożnie i nie robić niczego na silę, bo szkoda byłoby doprowadzić do poważniejszego w skutkach uszkodzenia. Samodzielne czyszczenie zamku nie powinno nam jednak sprawić większych trudności.
Równie dobrze może się okazać, że będziemy musieli skorzystać z pomocy pogotowia zamkowego, ponieważ nasz zamek został zapchany czymś bliżej nieokreślonym, czymś niezwykle trudnym do usunięcia. Być może było to celowe działanie osób trzecich i na przykład w środku znajduje się złamana część wytrychu lub czegoś w tym rodzaju.

Pogotowie zamkowe- rozwiązanie trudniejszych przypadków

Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z zapchanym zamkiem, naprawdę nie ma sensu manipulować przy nam na siłę, bo prawdopodobnie do niczego dobrego to nie doprowadzi. W takich sytuacjach dobrze jest wykonać telefon do ślusarza. Na nasze szczęście niektóre z nich czynne są całą dobę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może spotkać nas nieszczęście. Pogotowia zamkowe zapewnią nam szybką i profesjonalną pomoc. Możemy być pewni, że zapchany zamek, z którym nie mogliśmy sobie poradzić, wkrótce ponownie będzie sprawny, a my będziemy mogli swobodnie z niego korzystać.

Artykuł partnera

Zobacz