Nowości

Gdzie zorganizować konferencję dla partnerów biznesowych?

Organizacja konferencji dla partnerów biznesowych to rodzaj wydarzenia, które często wywiera znaczny wpływ na przyszłość firmy. Gdzie zatem zorganizować tego rodzaju wydarzenie?

Jeśli sądzisz, że wszystkie sale konferencyjne cechuje podobny poziom wyposażenia, to jesteś w dużym błędzie. W praktyce bowiem często zdarza się, że pomieszczenia określane mianem konferencyjnych nie posiadają podstawowego sprzętu, który jest po prostu niezbędny do przeprowadzenia opisywanego eventu. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze sali na konferencję dla partnerów biznesowych?

Sprzęt

Obowiązkowym punktem każdej konferencji jest oczywiście prelekcja. Właśnie dlatego profesjonalna sala powinna posiadać na wyposażeniu projektory, sprzęt audio – wizualny i nagłośnieniowy. Wysokiej klasy projektor i ekran umożliwi przekazanie gościom wszystkich, nawet najbardziej szczegółowych informacji. Warto przy tym dodać, że prezentacje zawierające czytelne grafiki zapadają w pamięć o wiele głębiej, niż suchy tekst. Nie mniej ważne jest wysokiej jakości nagłośnienie umożliwiające przekazywanie informacji bez zbędnych szumów czy drażniących pisków. Warto dodać, iż obecnie standardem jest mikrofon bezprzewodowy.

Zaplecze socjalne

Profesjonalna sala konferencyjna powinna posiadać dwa pomieszczenia. Jedno z nich przeznaczone do pracy i drugie służące do wymiany doświadczeń po konferencji (tam również powinien być umieszczony bufet z przekąskami i napojami). Wybierając salę warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ilość, ale również metraż wspomnianych przestrzeni. Takowy musi być dostosowany do ilości uczestników eventu.

Komfort

Dobra sala konferencyjna powinna cechować się wysokim poziomem komfortu. Wygodne meble to absolutna podstawa, gdyż nawet najciekawsza prelekcja stanie się dla uczestników nieciekawym przeżyciem, gdy będą oni zmuszeni do spędzenia kilku godzin na niewygodnych, twardych meblach. Równie ważna jest odpowiednia temperatura panująca w pomieszczeniu. Dlatego decydujmy się na sale, które posiadają klimatyzację.

Jak widać na powyższych przykładach, wybór właściwej sali konferencyjnej nie jest sprawą oczywistą. Dlatego też przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertą co najmniej kilku firm i wybrać tę, która będzie pokrywać się zarówno z przeznaczonym budżetem, jak i potrzebami uczestników. 

Zobacz