Nowości

Laptopy – zabezpieczenie przed kradzieżą

jak zabezpieczyć laptopa przed kradzieżąKorzystanie z laptopów ma swoje blaski i cienie. Są poręczne, łatwe do przeniesienia, ale przez to są także łakomym kąskiem dla złodziei. Szczególnie w trakcie jednej szczególnej pory roku, czyli latem, kradzieże nasilają się i niestety nie ma idealnych sposobów, by się od tego ustrzec, lecz warto próbować.

Najlepszym sposobem jest porządne zabezpieczenie laptopa w trakcie podróży czy w czasie jego przenoszenia w różne miejsca. Dobrym zwyczajem jest fizyczne przymocowanie laptopa do innego elementu przez zastosowanie linki stalowej. Każdy laptop ma wbudowane gniazdo Kensington Lock, które umożliwia tego typu zabezpieczenie. Nie jest bardzo estetyczne, ale za to praktyczne, szczególnie jeśli będziemy musieli zostawić laptopa przez chwilę bez nadzoru.ochrona komputera przed kradzieżą

Wiele sytuacji pokazuje, że w praktyce bardzo często można stracić laptopa w podróży. W tym przypadku można pokusić się o zakup specjalnej stalowej siatki na bagaż, którą dodatkowo można zapiąć kłódką. Siatka zabezpieczy bagaż w trakcie podróży, ale także w trakcie pobytu w hotelu.

Bardzo dużo osób instaluje w swoim sprzęcie komputerowym specjalne oprogramowanie pozwalające na lokalizację urządzenia. Oprogramowanie takie umożliwia nawet włączenie kamerki, aby zidentyfikować sprawcę kradzieży. Ma jednak także swoje minusy, ponieważ laptop musi zostać włączony, aby uruchomić oprogramowanie służące do wyśledzenia sprzętu. Warto także ubezpieczyć laptopa na wypadek kradzieży czy zagubienia.

W wielu firmach ubezpieczeniowych można wybrać odpowiedni pakiet, który daje nam gwarancję odzyskania swoich pieniędzy, także w sytuacji zniszczenia lub uszkodzenia. Ubezpieczenie wybierają osoby, których wartość posiadanego sprzętu jest znaczna i boją się jego utraty. Jeśli mamy obawy przed kradzieżą lub zgubieniem laptopa, warto zawsze stworzyć kopię zapasową danych znajdujących się na dysku. Nie jest to zabezpieczenie przed kradzieżą, ale w razie czego nie cierpimy bardzo z powodu nagłej utraty cennych informacji, bez których nierzadko ciężko pracować. Jeśli nie można już lepiej zabezpieczyć laptopa, to można się pokusić o zabezpieczenie danych i innych plików znajdujących się na dysku.

Zobacz